Поточна аналітика

Україна знову в «чемпіонах» з провалів

Відповідно до даних worldometers.info, 24 травня Україна знову опинилися на першому місці за кількістю смертей. І на 6-му місці у ТОП-10 світу за кількістю нових виявлених випадків коронавірісу. Разом з Пакистаном, Таїландом, Болівією. І це при тому, що Україна перебуває на 114 місці у світі за кількістю тестів на 1 млн населення. Тобто значна кількість хворих просто вчасно не виявлена і продовжує заражати 

Дані можуть бути не надто репрезентативними, адже низка країн (наприклад, Росія) не оприлюднила поки що дані щодо смертності, але чітко вказують на тенденції. Адже, за даними станом на минулу добу, Україна перебувала ще на 28 місці у світі, але вже на 5-му у Європі.

При цьому, за висновками вітчизняних вчених з Інституту проблем математичних машин і систем НАН України та американського Інституту вимірювання та оцінки стану здоров’я (Institute for Health Metrics and Evaluation / IHME), показники смертності у щоденній статистиці від МОЗ занижені принаймні утричі.

Станом на 23 травня в Україні на загал вакциновано трохи більше мільйона громадян (1 054 139, або 2,36% населення), з них двома дозами – 75 787 громадян, або 0,18% населення.

Для порівняння – у сусідній Польщі вакциновано понад 12,7 млн громадян (33,62%), з них повністю понад 5,5 млн (14,69%).

Тому можна з впевненістю говорити про те, що ні заміна міністра, ні запевнення Зеленського, що вони з Шмигалем є «чемпіонами світу по боротьбі з коронавірусом», не впливають на факт повного провалу «зеленої влади» у боротьбі з захворюваністю на Covid-19.