Поточна аналітика

Українці вважають непрофесійність Зеленського та його слуг у рази більшою загрозою, аніж війна чи пандемія

Як свідчать дані свіжого опитування Центру Разумкова 52,8% громадян України заявили, що за останній рік матеріальне становище їхньої сім’ї погіршилося і лише 7,8% вважають, що воно покращилося.

При цьому головною причиною економічних проблем в Україні респонденти називають некомпетентність влади (37,2%), тоді як в рази менше – війну на сході (11,8%) та пандемію (5,9%).

А більше половини опитаних (52,9%) вважають, що чинні президент та уряд не здатні знайти ефективні рішення для подолання економічних проблем і лише 8,4% опитаних вважають, що президент та уряд знаходять ефективні рішення для подолання економічних проблем.

І справді, даних про зміну ВВП у 2021 році наразі ще не опубліковано, однак дані НБУ про виробництво базових галузей, які уже оприлюднені, свідчать: економіка все ще не відновилася навіть до рівня 2019-го року.

У грудні 2021 року єдиними галузями, які продемонстрували зростання бодай порівняно із кризовим 2020 роком були лише будівництво та роздрібна торгівля. Усі інші галузі – від промисловості до сільського господарства чи транспорту – показали більший чи менший мінус.

Така ситуація разюче вирізняє Україну на тлі сусідніх країн, які уже перевищили докризові показники і продовжують зростати.

Відтак нічого дивного, що частка тих, хто прожує вірити в ефективність нинішньої влади робити будь-що, окрім запису чергових «відосиків», уже знизилася нижче 10%.