Поточна аналітика

Україну віднесли до країн з «частково вільним інтернетом»

27 вересня ЗМІ облетіла інформація про те, що Президент України Володимир Зеленський провів відеоконференцію з головною операційною директоркою компанії Facebook Шеріл Сендберг та віце-президентом Facebook Ніком Клеггом. Під час розмови Президента Володимир Зеленський зазначив: «Ми прагнемо надавати найкращі послуги та підтримку нашим українським користувачам».

Проте, менш помітною, однак більш за значимістю, стала новина про новий звіт про ситуацію у світі від правозахисної організації Freedom House, в якому Україну віднесли до країн з «частково вільним інтернетом». Таку ж оцінку отримали Ангола і Еквадор.

Відповідно до інформації ЗМІ і посиланням на звіт, в Україні трапляються блокування сторінок в соцмережах, а коментатори займаються «маніпуляціями громадською думкою» в політичних інтересах державної влади. Також в Україні мають місце переслідування блогерів і авторів політичного контенту, кібернапади на опозиціонерів і правозахисників. Крім того, в звіті вказують на появу в Україні законодавчих ініціатив, які ставлять за мету цензуру контенту і деанонімізацію в інтернеті.

Тобто реальна ситуація із свободою слова в в соцмережах України не така, як про неї розказує Президент Володимир Зеленський. З одного боку, йде такий-сякий розвиток цифрової України: електронні паспорти, «Дія» і т.п., з іншого, – відбувається обмеження свободи слова та маніпуляції в мережі Інтернет.