Поточна аналітика

Об’єднання проукраїнських сил напередодні місцевих виборів

Є всі підстави вважати, що у 2020 році після перемоги на місцевих виборах проросійська партія в Україні буде пробувати розіграти сценарій повзучого реваншу, який було реалізовано у середині 2000-их. З оголошенням районів, міст «зонами, вільними від НАТО», з русифікаційними ініціативами на місцевому рівні тощо.

  • Крім того, політика команди В.Зеленського з «укрупненням» районів, з включення до складу районів міст обласного значення, міст-мільйонників створює ризики сепаратизму у східноукраїнських та південноукраїнських регіонах.
  • Тому, коли сьогодні деякі проукраїнські сили, зокрема, «Голос» декларують, що будуть блокувати процес об’єднання проукраїнських сил напередодні місцевих виборів, що це непотрібно, – це антиукраїнська акція.
  • Об’єднання проукраїнських сил напередодні виборів передбачає:

1) погодження кандидатур на посади голів громад з метою недопущення розпорошення голосів;

2) за можливості – формування спільних списків на базі крупних політичних сил, які мають реальні шанси перемоги на виборах. Бо виборчий барьєр у 5% на місцевих виборах подолають далеко не всі патріотичні сили, а це означатиме, що голос патріотичного виборця в окремих регіонах буде подарований проросійським силам;

3) мораторій на взаємопоборювання патріотичних сил;

4) спільний захист результатів виборів (спільні спостережні штаби на виборах). Крім того, проукраїнські сили мають ще напередодні виборів ухвалити принципове рішення – у жодному випадку не блокуватися з проросійськими силами СН, ОПЗЖ, ін. у новообраних радах.   Місцеві вибори в Україні – це потужний інструмент впливу на державну політику. Програш проукраїнських сил на цих виборах, особливо, у східних і південноукраїнських регіонах, нездатність сформувати потужні проукраїнські фракції – це удар по національній безпеці України.