Поточна аналітика

Уряд блокує ключові бюджетні програми у сферах боротьби з Covid-19 та оборони країни

За повідомленням Рахункової палати план видатків загального фонду Держбюджету лише за перші 5 місяців року не виконаний на 36 млрд грн.

Недоотримало 8,4 млрд грн міністерство охорони здоров’я, у тому числі 3,7 млрд грн з необхідних для проведення вакцинації населення від COVID-19 та 1,8 млрд грн – на реалізацію програм державних гарантій медичного обслуговування населення.

Недофінансовано на 3,6 млрд грн план видатків по Міністерству оборони — на 3,6 млрд грн. Причому 1,7 млрд грн із запланованих не надійшло на закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння.

Для фінансування загального фонду державного бюджету надійшло лише 193,3 млрд грн, що на 73,4 млрд грн, або 27,5% менше плану на звітний період.

У результаті уряд змушений під різними приводами затягувати та блокувати виконання низки важливих бюджетних програм.

Зокрема, за даними Рахункової палати, протягом січня-травня 2021 року не розпочато виконання 66-ти бюджетних програм.

І за майже місяць ситуація практично не змінилася. Понад 50 надзвичайно важливих бюджетних програм досі залишаються навіть без затверджених паспортів.

У Зеленського перекладають відповідальність за власну неспроможність якісно спланувати та належним чином виконувати Державний бюджет на звичайних українців, які в такий спосіб опинилися в статусі заручників непрофесійності влади.