Поточна аналітика

Уряд, приховуючи дефіцит, досі не затвердив паспорти 60 бюджетних програм

Щоб приховати гострий дефіцит коштів в бюджеті на 20 квітня уряд усе ще навіть не затвердив паспортів понад 60 важливих для країни бюджетних програм.

Продовжують ігноруватися потреби охорони здоров’я.

Досі навіть не почалося фінансування програми з розвитку системи екстреної медичної допомоги та модернізації матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я.

Так само не почалося й фінансування програми створення сучасної клінічної бази у Національному інституті раку.

Заблоковано фінансування будівництво та придбання житла для педагогів, військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, ДПС, співробітників інших державних структур, які відповідають за забезпечення національної безпеки.

І це на тлі піару влади на програмі пільгової іпотеки під 7%, яка діє для обраних.

На тлі зростаючої загрози російського вторгнення навіть не почалося фінансування бюджетної програми розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення нових технологій та нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення оборонної продукції.

Не фінансується й програма створення та розповсюдження патріотичних серіалів.

Доки представники нинішньої влади час від часу піднімають питання про постачання води до Криму все ще не можуть отримати від уряду фінансування для програм забезпечення питним водопостачанням районів Миколаївської області.

Так само досі не почалося виконання програм з надання кредитів фермерським господарствам, а також покращення доступу малих та середніх підприємців аграрної сфери до експортних ринків.

Навіть не затверджено паспорт витрат бюджетної програми щодо проведення інвентаризації земель та оновлення картографічної основи Державного земельного кадастру.

І це в умовах, коли всього за кілька місяців в країні має розпочати функціонувати ринок землі сільськогосподарського призначення.

Заблоковано надходження коштів на розвиток закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Очевидно, що в такий спосіб в уряді намагаються приховати гостру нестачу коштів в Державному бюджеті на тлі постійних заяв про його перевиконання.

Адже, за повідомленням Рахункової палати, план надходжень загального фонду держбюджету за три місяці не виконано на 34,7 млрд гривень. А план видатків Державного бюджету лише за той же час не виконаний на 23,1 млрд грн.