Поточна аналітика

Уряд змусив військових чекати 8 місяців на пільгу, запроваджену законом ще у червні 2022 р.

Військовим довелося чекати понад 8 місяців, щоб уряд ухвалив рішення, згідно з яким доходи військовослужбовців на період їх безпосередньої участі у відсічі і стримуванні збройної агресії російської федерації не оподатковуються військовим збором.

Відповідний закон №2308 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в бойових діях в умовах воєнного стану», який було прийнято ще 19 червня 2022 року, він набрав чинності з дня опублікування, 9 липня 2022 року.

Цим законом українських військовослужбовців та інших осіб, які беруть участь у забезпеченні національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресій рф в умовах воєнного стану, звільнено від сплати військового збору.

І ще тоді КМУ повинен був невідкладно привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, для того, аби визначити порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором.

Але зміни до постанови уряду від 30 грудня 2015 р. №1161 було внесено на засіданні Кабміну лише 17 березня 2023 року.

8 місяців знадобилося чиновникам для того, аби внести кілька рядків до нормативного акту! А саме: що підставою для здійснення застосування пільги з оподаткування військовим збором є витяги (копії) з наказів командирів (начальників) про виплату додаткової винагороди, що передбачена законодавством для осіб, які беруть безпосередню участь у зазначених заходах.

За цей час з 1 лютого 2023 року змінився порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України. По факту суттєво було скорочено грошове забезпечення. І лише через місяць уряд згадав, що має виконувати інші свої зобов’язання.

Це не лише показує надзвичайно низьку виконавчу дисципліну у виконавчій владі, а є показником реального ставлення урядовців до захисників України. Принаймні інтереси цієї категорії громадян явно не у пріоритеті у уряду Шмигаля-Зеленського.