Як повідомляє Bloomberg, США і Велика Британія розпочали детальну перевірку криптовалютних транзакцій на зальну суму понад 20 млрд. доларів, які було проведено через російську віртуальну біржу Garantex. Перевірка проводиться через наявні обґрунтовані підозри, що проведення цих операцій могло бути спрямоване на обхід західних санкцій.
В основному мова йде про операції з криптовалютою USDT, також вона відома під назвою Tether. Фактично, це основний криптовалютний замінник долара США, курс якого жорстко прив’язаний до курсу американської валюти.
Bloomberg пише, що мова может йти про одне з найбільших порушень санкцій, які було запроваджено західними країнами проти рф.
Tether Holdings (зареєстрована на Британських Віргінських островах) поки що не повідомляла про порушення. Але в компанії готові максимально співпрацювати з США і Великою Британією. Більше того, компанія раніше вже блокувала усі активи тих юридичних осіб, які потрапляли під санкції США.
Також нагадаємо, що минулого тижня Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадило санкції проти 11 російських фінтех-організацій, які, імовірно, допомагали рф і російським компаніям обходити західні санкції.
Зокрема, під санкції потрапили російська блокчейн-платформа B-Crypto (допомагала Росбанку проводити транскордонні розрахунки в криптовалюті), платформа Мастерчейн (серед засновників ВТБ, Газпром, Мосбіржа, тощо), фінтехкомпанія «Лайтхаус» (співпрацювала зі Сбєрбанком і ВТБ), оператор цифрових фінансових активів «Атомайз» (співпрацювала з Росбанком і Совкомбанком, займалася у т.ч. токенізацією дорогоцінних металів, є акціонер з Кіпру), Bitpapa, Netexchange i Netex24 (сервіси обміну криптовалют, до речі один з них – Bitpapa – активно співпрацював з криптобіржею Garantex, яку перевіряють зараз) та інші.
Саме криптовалюта (і якраз найбільшою популярністю користувався вище згаданий USDT) активно використовувалася у т.ч. російськими фізичними особами для транскордонного переміщення коштів – на фоні наявних обмежень щодо вивезення/ввезення готівкових коштів, а також ускладнення безготівкових транскордонних платежів в/з рф.
Також останнім часом криптовалютою все більше цікавляться російські юридичні особи – у т.ч. для прихованої оплати контрактів з іноземними партнерами. На відміну від, наприклад, біткоїну, курс USDT значно більш прогнозований і стабільний. Тому Tether значно більше підходить для таких цілей.