Поточна аналітика

Уже і США закликали Україну боротися з контрабандою, а не підвищувати податки

Спецпредставниця США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер рекомендувала уряду України зосередитися на реформуванні митниці та боротьбі із сірими ринками замість підвищення податків. За її словами, це допоможе наповнити державний бюджет та запобігти корупції. Позицію Пріцкер підтримує посол США в Україні Бріджіт Брінк.

Міністр фінансів Сергій Марченко вважає, що підвищення податків, зокрема ставки військового збору, є «справедливим кроком». Водночас, США через свою спецпредставницю з економічного відновлення України Пенні Пріцкер закликали український уряд зосередитися на реформах митниці та боротьбі із сірими ринками для збільшення доходів, зазначаючи, що підвищення податків може бути менш ефективним та справедливим підходом. Пріцкер наголосила на необхідності цифровізації митниці для запобігання корупції та зазначила, що сірі ринки, такі як ринок сигарет, алкоголю та електроніки, мають великий потенціал для наповнення бюджету.

Рекомендації США щодо реформування митниці і боротьбі з контрабандою вартують уваги і ретельного опрацювання з боку уряду. Це важливий крок до боротьби з корупцією та збільшення доходів державного бюджету. Цифровізація митних процедур допоможе запобігти корупційним схемам та забезпечити прозорість і ефективність роботи митниці.

Боротьба з контрабандою та сірі ринки є величезним джерелом потенційних доходів. Уряд має спрямувати зусилля на боротьбу з контрабандою і чорним ринком, та легалізацію і «освітлення» «сірих» ринків.

Законодавче регулювання ринку сигарет, алкоголю та електроніки дозволить державі отримати значні кошти, які зараз йдуть повз бюджет.

В свою чергу, шлях, який обрав уряд Зеленського-Шмигаля – на підвищення податків – у складний економічний час може негативно вплинути на бізнес та громадян, створюючи додатковий тягар.

Першочерговим завданням уряду має бути створення умов для зростання економіки через структурні реформи, а не підвищення податків. Необхідні ініціативи уряду, спрямовані на реформування митниці та боротьбу з сірими ринками. Необхідно звернути увагу на рекомендації міжнародних партнерів та зосередитися на ефективних економічних реформах, які принесуть реальні результати для країни.

США є нашим стратегічним партнером, і їхні рекомендації заслуговують на увагу. Ми повинні працювати разом для досягнення спільних цілей. Пропозиції Пенні Пріцкер і Бріджіт Брінк спрямовані на довгострокове економічне відновлення України, а не короткострокові надходження до бюджету через збільшення податків, які обернуться закриттям підприємств, уходом бізнесу в тінь і важкими економічними та бюджетними втратами.