Поточна аналітика

В Україні рекордний рівень безробіття

За даними Державної служби статистики за результатами обстеження робочої сили в І кварталі 2021р., кількість безробітного населення віком 15 років і старше та у віці 15–70 років склала по 1,8 млн. осіб. Рівень безробіття серед робочої сили віком 15 років і старше становив 10,4%, а у віці 15–70 років – 10,5%.

  • Це рекордний рівень за чотири роки досліджень.

Варто нагадати, що ще у квітні 2021 року Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль пообіцяв створення вже у травні 500 тис робочих місць.

Зазвичай, такі обіцянки з вуст урядовців є нічим іншим,  як видавання бажаного за дійсне. Для реальної боротьби з безробіттям недостатньо просто оголосити про створення якоїсь кількості робочих місць – важливо їх створити в ключових галузях економіки.

Відсутність чіткої стратегії держави на ринку праці тільки погіршує ситуацію. Бізнес і населення не бачать, що є якась державна програма хоча б на півроку, яка давала б розуміння людям, на що їм розраховувати в разі зміни ситуації, зокрема у разі поширення коронавірусу, посилення і продовження локдауну. Такі тенденції зростання безробіття, існування прихованого безробіття і, відповідно, як наслідок, збідніння населення загрожують значними соціальними потрясіннями та економічними негараздами, зростанням злочинності.