Поточна аналітика

В.Зеленський вирішив оголосити всенародне опитування

Виборець може бути на виборчій дільниці тільки для голосування, все решта – це виборча агітація

  • Звернення В.Зеленського з анонсом опитування (5 питань), скоріше за все, пов’язане з намагання «перебити тему» – провальне інтерв’ю В.Зеленського в програмі ВВС HARDtalk Стівену Сакуру. Дане інтерв’ю ще раз показало дуже слабкий професійний рівень В.Зеленського та його реакцію на і на падіння власних рейтингів.
  • Зміст самого звернення про «5 питань, які задасть В.Зеленський 25 жовтня 2020 року на виборчій дільниці» є звичайним піар-ходом, до речі, не дуже добре опрацьованим. Варто відзначити, що на виборчій дільниці, відповідно до частини четвертої статті 248, «Виборець може перебувати у приміщенні для голосування лише протягом часу, необхідного для голосування». Тобто, на виборчій дільниці жодних заяв, опитувань проводити не можна.
  • Не зовсім зрозуміло, а чому саме на виборчій дільниці будуть ставити людям запитання? Чому це треба зробити 25 жовтня 2020 року, коли виборці голосують на місцевих виборах? А що, 5 запитань у відеозверненні 13 жовтня 2020 року поставити не можна було?
  • У самому зверненні є кілька алогічностей, які чомусь потрапили у наперед заготовлений текст. До прикладу, «неділя, 25 жовтня, приходять і вирішуй». Якщо б тема звернення стосувалася місцевих виборів, то це було б зрозумілим. Але тема звернення – анонс питань, які задасть В.Зеленський. Що ж тоді вирішувати? Хоча є і інша відповідь – це не алогічність, це частина маніпулятивної виборчої технології, щоб збільшити кількість голосів за «Слугу народу» на місцевих виборах.