Поточна аналітика

Вакханалія совка як засіб піару та відволікання уваги

«Марафон єднання» #UAразом був перетворений на суцільну піар-акцію Зеленського, виконану в стилістиці радянського застою.

Відбулася своєрідна генеральна репетиція того, що «все буде 95 квартал».

Добре поставленими голосами ведучі та політики – спікер Руслан Стефанчук, перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Коості,рнієнко, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, міністр оборони Олексій Рєзніков, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, віце-прем’єр-міністерка ‒ міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, міністр культури і інформаційної політики України Олександр Ткаченко, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та ін. пафосно і нудно розказували про небувалі успіхи та досягнення чинної влади.

Чого тільки не придумають режисери-постановники «свята Єднання» (чи може хтось пояснити, чим воно відрізняється від свята Соборності?), аби відволікти увагу від:

  • зростання цін, тарифів та інфляції;

  • корупційних оборудок на «великому крадівництві»;

  • недофінансування армії, медиків та педагогів;

  • постійних зашкварів «слуг» та їх «відмазування» від відповідальності;

  • розкрадання на держпідприємствах, які знову стали «збитковими»;

  • зростання торгівлі з агресором;

  • втечі інвесторів від «зелених інвестнянь»;

  • згортання свободи слова;

  • спроб узурпації влади та «домовитися посередині» з агресором, включаючи одностороннє відведення військ з облаштованих позицій та «злив» спецоперації щодо ПВК «Вагнер» та ін.

Поки що складається стійке враження, що насильне піарне «єднання» в кращих традиціях пізньої «брєжнєвщини» (вірніше нагадало 15 листопада 1982 року, початок «гонки на лафетах») може досягнути прямо протилежних результатів.

Та й про яке «єднання» нині може йтися, якщо не було ніякого роз’єднання? Хіба що Зеленський хоче покаятися за переслідування опозиції, ветеранів та волонтерів. В іншому разі ця теза грає на руку ворожій пропаганді про «громадянську війну» в Україні.

Зеленський заявив, що українців об’єднує бажання жити в мирі. Насправді українців об’єднує жити в нормальній – вільній, демократичній, європейській – Україні з адекватним керівництвом. Але нинішнє керівнцтво робить усе, щоб Україна такою не була.