Поточна аналітика

Велика реставрація «скрєпів» за наші гроші

У рамках міфічної т.зв. «Великої реставрації» (піар-проекту президента В.Зеленського) фінансування мали отримали роботи на об’єктах державної форми власності, що належать до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП).

Однак у відповіді Міністерства культури та інформаційної політики на запит народних депутатів йдеться, що рамках піар-проекту Зеленського з 28 об’єктів реставрується принаймні 5, які перебувають у користуванні Києво-Печерської лаври РПЦвУ. На це піде майже 32,5 млн з 425 млн виділених коштів.

Наразі невідомі умови договору оренди між Заповідником і Свято-Успенською Києво-Печерською лаврою (чоловічий монастир т.зв. «УПЦ МП»/РПЦвУ). І Міністерство культури України, і Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник відмовилися у відповідь на запит LB.ua розкривати умови договору, посилаючись на те, що не є розпорядниками цієї інформації, а сама інформація не є публічною.

Відомо, що влітку 2013 року монастирю було передано в користування низку культових споруд на території Лаври, що належать державі.

Мінкульт 2019 року повідомив, що Києво-Печерському монастирю РПЦвУ з 1988 по 2000 рік в постійне користування були передані 829 предметів з музейного фонду України.

З них під час інвентаризації цінностей у Києво-Печерській лаврі у січні 2019 р.не змогли встановити місцеперебування принаймні десяти предметів, що становлять культурну цінність (вісім ікон, дерев’яна чаша і хрест). Про це тоді повідомив заступник голови Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, колишній член громадської ради при Міністерстві культури України Богдан Кожушка.

У ЗМІ неодноразово з’являлася інформація, що чоловічий монастир т.зв. «УПЦ МП»/РПЦвУ є розсадником мракобісся, і частиною «скрєп» «руського міра», а церковні ієрархи РПУвУ були неодноразово помічені у висловлюваннях та діях, спрямованих проти українського народу та національної безпеки держави.

З останнього: Центр протидії дезінформації РНБО за результатами аналізу інформаційного поля Telegram-каналів України оприлюднив звіт, в якому вказує на наявність інформаційної спецоперації РФ, спрямованої на підрив довіри до вакцинації.

  • Серед багатьох інших інструментів та суб’єктів у спецоперації були активно задіяні представники т.зв. «УПЦ МП» (РПЦ в Україні), які зіграли суттєву роль у розповсюдженні ідей антивакцинаторства.

  • У ніч з 1 на 2 травня 2021 р. у Києво-Печерській Лаврі відбулось великоднє богослужіння Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Попри карантинні обмеження та попередження медиків, більшість вірян не носили маски та не дотримувались соціальної дистанції.

  • Центр інформації «УПЦ» поширював повідомлення про обурення віруючих РПЦвУ необхідністю вакцинації під заголовками «Не хотим быть подопытными животными».

З огляду на це, петиція на сайті Президента України з вимогою припинити використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського патріархату шляхом розірвання договору оренди та передати Києво-Печерську лавру у використання Православній Церкві України (ПЦУ) отримала підтримку українського суспільства і протягом короткого часу набрала більш ніж достатню кількість голосів.

Але президент Володимир Зеленський відповів на неї на такому канцеляриті, що текст цієї відповіді потребує багатократного прочитання, для того аби зрозуміти суть: «Згідно з пунктом 1 статті 5 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» Кабінет Міністрів України є суб’єктом управління, що визначає об’єкти управління державної власності, стосовно яких виконує функції з управління, а також об’єкти управління державної власності, повноваження з управління якими передаються іншим суб’єктам управління».

Фактично, Зеленський «вмив руки», перекинувши відповідальність на КМУ, не бажаючи сказати жодного слова по суті. Раніше у в Мінкультури чітко заявили, що держава «не має наміру забирати майно в одних церков і передавати його іншим».

Таким чином, у часи Зеленського українська держава матеріально підтримує церковну організацію, що де факто підтримує політику агресора.

Хоча Російська Православна Церква в Україні, яка, як і належить іноземним шпигунам і диверсантам, ховається за назвою «Українська Православна Церква», є зброєю російського агресора у гібридному протистоянні і має бути заборонена або суттєво обмежена у своїй діяльності на території України.