Поточна аналітика

Відключення споживачів комунальних послуг у разі наявності «заборгованості» – це продовження антисоціальної політики Зеленського

Підписання Зеленським закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж”, яким відновлено припинення або призупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України в разі їх несплати або оплати в неповному обсязі, – є антинародним актом.

Насправді, значна частина боргів надумані – вони сформувалися не через несплату споживачами, а через те, що постачальні кампанії неналежно адмініструють процес. Насамперед, це стосується боргів за централізоване постачання гарячої води.

  • Дуже часто споживач встановлює бойлер для нагрівання води, повідомляє про це кампанію, але постачальна компанія продовжує нараховувати по «власному» тарифу споживання гарячої води. Вияснити проблему в умовах карантину майже неможливо, особливо літнім людям, оскільки постачальні кампанії пропонують спілкуватися через скайп чи соцмережі. У зв’язку з цим багатьох споживачів сформувались по 10-20 тисяч «заборгованості». І тепер Зеленський пропонує напередодні опалювального сезону відключати від ЖК послуг.

Необхідно провести інвентаризацію всієї заборгованості по житлово-комунальних послугах і тільки після того встановлювати для людей санкції.

  • За офіційними даними, борги населення за комунальні послуги станом на кінець червня 2021 року становили 70,6 млрд грн.
  • Влада зобов’язана перед запровадженням цих драконівських заходів виявити, скільки реальних боргів у цій сумі, а скільки придуманих.

Влада встановила дуже багато механізмів «верифікації», коли з мікроскопом підходять до того, чи правильно нарахували пенсіонеру субсидії чи надали якусь державну допомогу, чи часом у цього пенсіонера не має дітей, у яких висока зарплата.

Але влада нічого не зробила для того, щоб перевірити зловживання компаній, які надають ЖК послуги людям, влада нічого не зробила для виявлення «липової» заборгованості отримувачів послуг.