Поточна аналітика

Відносини росії і Китаю: чистий розрахунок, а не підтримка

За даними іноземних ЗМІ, з січня 2022 року кораблі китайської берегової охорони близько 40 разів входили безпосередньо в енергетичні розвідувальні блоки 06-01 та 05-03 у вільній економічній зоні В’єтнаму, якими керують або які належать російським компаніям «Газпром» та «Зарубєжнєфть».

Родовища, де працюють корпорації рф, перебувають в акваторії «дев’ятипунктирної лінії» – зоні, на яку претендує КНР. Міністерство оборони Китайської Народної Республіки почало регулярне військове патрулювання зони Південно-Китайського моря, оголосивши території, де розташовуються нафтогазові родовища компаній рф, зоною своєї юрисдикції.

Варто нагадати ще декілька міжнародних новин, які свідчать, що відносини Китаю з рф не такі й вже райдужні, як намагаються це представити російські ЗМІ. Зокрема, Китай почав блокувати відвантаження товарів до росії, пославшись на санкції. А також: Китай відмовився підписувати новий газовий контракт із путіним.

росія, через свої агресивні дії проти України, втрачає своїх останніх, як вона вважала, союзників. Більше того, подальші агресивні дії проти України або дії, які будуть становити загрозу іншим країнам світу, будуть викликати ще більше санкцій з боку міжнародної спільноти і розриву відносин з боку навіть відносно лояльних до рф країн.