Поточна аналітика

Відповідь державі-терористу має бути глобальною

Спроба провести т.зв. «референдуми», оголошена часткова 300-тисячна мобілізація в рф та погрози використання ядерної зброї путіним мають стати підставою для глобальної жорсткої відповіді російському диктатору.

Будь-які «псевдореферендуми», оголошені Путіним, не мають жодного значення. Українці не бояться ядерного шантажу кремля і продовжать знищувати російських окупантів на своєї землі.

Водночас, не треба недооцінювати ці погрози. Про це, зокрема, ідеться у матеріалі Олександра Турчинова.

Ми маємо справу з усе ще сильним, безпринципним, жорстоким і безумним ворогом, якого загнано в кут і який готовий піти у небуття разом з усім світом.

Попри нестачу озброєння та обмундирування, яке росії буде складно наростити в умовах санкцій та блокади всього демократичного світу, значне збільшення чисельності штурмових підрозділів, за спинами яких стоятимуть кадирівські заград-загони, принесе ще багато смертей в українські сім’ї та руйнування для нашої і світової економіки.

При цьому новий виток ескалації є серйозним викликом для України та всього світу і потребує мобілізації всіх наявних у цивілізованого світу сил і ресурсів, щоб успішно протистояти божевільному кремлівському маніяку.

Нехай навіть і гіпотетична можливість застосування путіним ядерної зброї під гаслом «захисту рф від військової загрози» свідчить, що протистояння з російською імперією остаточно вийшло на глобальний рівень. І відповідь державі-терористу теж має бути глобальною і жорсткою. У нього не має залишатися жодного союзника чи хоча б співчуваючого. Він має перебувати в тотальній ізоляції.

Світ не має піддаватися жодному шантажу від путіна – військовому, продовольчому, енергетичному чи будь-якому іншому.

Але головною запорукою нашої швидкої перемоги є не гучні заяви та імітація діяльності, а повсякденна злагоджена робота країни та її міжнародних партнерів.

Настав час діяти. Швидко, без застережень і додаткових умов виключити росію з Радбезу ООН і прискорити членство України в ЄС та НАТО, а також дати Україні ще більше сучасної зброї.

Потрібна не лише кількісна, але й якісна зміна засобів ураження, які постачаються у ЗСУ. Пріоритет – сучасні системи протиповітряної і протиракетної оборони, ракетні комплекси, здатні знищувати ворожі цілі на великій (300-1000 км) відстані.

Без сумніву, перемога буде на нашому боці. Останні дії російського керівництва свідчать про паніку та фактичне визнання своєї поразки. Але вони жахаються зізнатися у цьому самі собі, бо це буде кінцем панування путіна і кінцем цієї імперії. Мужній і мотивований український народ  та відроджені Петром Порошенком ЗСУ готові прийняти цей виклик і переможно закінчити цю трьохсотлітню війну.