Поточна аналітика

Відповідальні за перешкоджання журналістській діяльності високопосадовці мають невідкладно понести найсуворішу відповідальність

Кричуща ситуація в Укрексімбанку, коли напад на журналістів був організований і керований безпосередньо головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером, стала закономірним наслідком демонстративної зневаги до прав журналістів з боку президента Зеленського та представників його Офісу впродовж останніх років. 

Причому фундамент для такого ставлення був закладений навесні 2019 року,  ще під час скандального спілкування із журналістами тоді ще кандидата у президенти Володимира Зеленського, який заявив журналісту, що «я вам нічого не должєн». 

Тепер представники влади, які відчувають свою повну безкарність через кумівські («квартальські») відносини із чинним президентом та його оточенням, перейшли до застосування сили і посягання на чужу приватну власність. 

Якщо і зараз не буде жорсткого покарання винних, відчуття безкарності загрожує масовому повторенню подібних випадків у подальшому. Понад те, від незаконного позбавлення права на свободу пересування недалеко й до викрадень, завдання тілесних ушкоджень та вбивств журналістів. 

Якщо Зеленський невідкладно не вживатиме заходів для негайної відставки топ-менеджменту Укрексімбанку та можливості подальшого неупередженого розслідування і суворого покарання усіх причетних до нападу на журналістів, уся повнота відповідальності за подальші загрози для журналістів лежатиме персонально на ньому.