Поточна аналітика

Відсутність в України власної далекобійної зброї є наслідком штучного блокування розвитку українських озброєнь Зеленським та його командою

У своєму нещодавньому інтерв’ю  екс-начальник Генштабу Віктор Муженко повідомив, що за час після приходу до влади Зеленського були можливості вдвічі наростити спроможності систем протиповітряної оборони та мати власні ракетні системи із дальністю до 500 км

Зокрема, за його словами “у листопаді 2018 року пройшли стрільби зенітно-ракетних систем на полігоні…. Після цього прорахували можливості підприємств, які виготовляють різні типи ЗРК, і зробили висновок, що за умови відповідного фінансування цілком реально з 2019 до 2023 року наростити приблизно вдвічі кількість зенітно-ракетних дивізіонів”.

Також шляхом певної модифікації комплексів С-125, Тор-300, С-300 В1 та інших була реальна можливість наростити кількість цих дивізіонів.

Також він повідомив, що випробування ОТРК «Грім», який мав дальність польоту ракети до 500 км відбулося ще у квітні 2019 року.

Але ми досі не маємо його на озброєнні ЗСУ. Проте його й досі не має на озброєнні ЗСУ. «Ми просимо зараз у наших партнерів ракетні комплекси з дальністю 300 кілометрів. А наш “Грім” міг би перекрити їх».

Після зміни влади у 2019 році внаслідок зриву державно-оборонного замовлення у 2020-2021 роках українське військо мало недостатньо забезпечення озброєнням напередодні повномасштабного вторгнення рф в Україну. Та й досі не має навіть усіх тих систем, які могли би бути вироблені власним ВПК.