Поточна аналітика

Відволікання уваги – основа ремесла фіґляра

Території резиденцій «Залісся», «Конча-Заспа» та Бірючий острів відкриють для громадян – Кирило Тимошенко пообіцяв в ОП.

Що тільки не пообіцяєш, аби тільки громадяни не згадували про повністю провалену обіцянку президента – не користуватися державною дачею. Через рік він в’їхав на державну дачу, площею 4 тис. кв. метрів, де спеціально для нього зробили ремонт. При цьому декларація Зеленського не дає підстав вважати його бідною людиною – за наявності кількох квартир, включаючи Лондон, будинків, дорогих годинників, авто тощо. Тим більше в нього немає ні найменшої причини шукати житло за державний кошт. Наприклад, Зеленський має власну квартиру в будинку на вулиці Грушевського, поблизу Верховної Ради у центрі Києва. Вартість квартир у цьому будинку сягає кількох мільйонів доларів. Назагал же у Києві подружжя Зеленських має 5 квартир площею від 131 до 269 кв. метрів. Дружина Зеленського володіє також квартирою в Ялті, а сам Зеленський орендує квартиру у Великій Британії площею 91,9 квадратів.

Варто нагадати, що 17 квітня 2019 року кандидат у президенти Володимир Зеленський  у інтерв’ю виданню «РБК-Україна» у відповідь на запитання журналістів, чи планує він користуватися державними резиденціями, сказав: «Нехай у цих резиденціях живуть діти які-небудь. Ну якісь табори відпочинку, якісь люди, яким це дійсно потрібно. Ці резиденції – я не бачу в них жодного смислу. У результаті, коли ми їздимо в Європі по екскурсіях, то бачимо старі резиденції королів – що це все сьогодні? Це все для екскурсій».

А вже восени 2019 року на державній дачі в Кончі-Заспі №29 почалися ремонтні роботи – про що свідчить аналіз публічних закупівель Державного управління справами. Майже 200 тис.грн. з Державного бюджету було витрачено на послуги з аварійно-відновлювальних робіт із поточного ремонту цього будинку, ще 110 тис. грн. було витрачено для ремонту системи пожежної сигналізації. З липня 2020 року Зеленський почав жити на державній дачі в Кончі-Заспі №29. Річне обслуговування цієї дачі обходиться в 3,5 млн. грн.

Однак поки що деякі громадяни пам’ятають про обіцянки Зеленського. На сайті Президента зареєстрована електронна петиція №22/117212-еп з вимогою до Зеленського виїхати з держдачі.

У відповідь громадянам розказують, що о.Бірючий, де теж вже встиг відпочити Зеленський з родиною, буде забудовано «туристичною інфраструктурою», що прямо заборонено законом. Можливо Зеленський не знає, але о.Бірючий входить до Азово-Сиваського національного природного парку на півдні Херсонщини й півночі Криму.