Поточна аналітика

Військовикам заборгували майже мільярд гривень

За повідомленням ЗМІ, за період із січня по 15 травня 2021 року заборгованість з виплат перед військовослужбовцями Збройних сил України зросла майже втричі і наблизилась до мільярда гривень. Станом на 1 січня заборгованість складала 350,8 млн грн., а на 15 травня вже 950 млн грн.

Ще у травні 2021 року в ЗМІ не раз виникала інформація про урізання, зниження та виникнення заборгованості з виплат військовослужбовцям. У ЗСУ неочікувано «щезли» гроші на будь-які виплати крім безпосередньо грошового забезпечення.

Нагадаємо, що з початком російсько-української війни для військовослужбовців були запроваджені додаткові виплати – для розв’язання соціально-побутових проблем, оздоровчі гроші та компенсація за наймання житла, що дало змогу їм отримувати гідні доходи. Але після приходу влади нової команди усі надбавки почали «танути».

З минулого року зменшено більш ніж на дев’яносто відсотків (до 1500 грн) виплати для розв’язання соціально-побутових проблем, які раніше були на рівні зарплатні. Однак, керівництво ЗСУ отримує всі ці виплати в повному обсязі.

На фоні військових дій на Донбасі, з щоденним повідомленням про обстріли, про поранених і загиблих у зоні проведення ООС, виникнення майже мільярду заборгованості військовослужбовцям виглядає знущанням та приниженням. Те, що тема забезпечення військових випала з фокусу уваги Зеленського і команди його «слуг», було зрозуміло ще з 2019 року. Однак, зростання заборгованості втричі за 4 місяці 2021 року, це вже саботаж, та межує із порушенням засад національної безпеки країни.

У ЗМІзазначається:

Попри військову агресію РФ і кризу внаслідок російської блокади і наслідків царювання Януковича, вже з літа 2014 року ситуація з виплатами військовим почала вирівнюватись, і надалі грошові виплати та премії виплачувались вчасно, постійно зростаючи, включно з тисячами гривень добових за участь у бойових зіткненнях.