Поточна аналітика

Влада хвалиться «підтримкою малого та мікробізнесу у період карантину», яка насправді проблем не вирішує

Пройшов майже рік (21.04.20) зі звернення учасників Руху #SaveФОП до Президента, Прем’єр-міністра, і Голови Верховної Ради України, у зв’язку із продовженням карантину через розповсюдження пандемії COVID-19, в якому зазначалося, що саме малий та мікробізнес є найбільшим постраждалим від введених карантином обмежень економічної діяльності.

За рік карантинних заходів представникам малого та мікробізнесу не стало легше.

У влади не має зовсім бачення того, що відбувається в країні, і які наслідки можуть мати впровадження ті чи інші заходи обмеження економічної діяльності.

Виявилося, що владі легше надати фіскальні послаблення та виділити допомогу, яку потім важко проконтролювати і легко розкрасти з бюджету, ніж просто надати людям можливість працювати.

Влада вважає, що якщо про проблеми малого та мікро бізнесу не говорити, то їх не існує. Однак це не так. Через поширення коронавірусу і запровадження жорстких карантинних заходів з боку держави, проблема розвитку малого бізнесу, зокрема підприємств торгівлі та громадського харчування, зараз зросла як ніколи.

Аби бізнес витримав кризу, дії влади мають бути передбачуваними. Має бути стратегія і план дій, а також мають бути передбачені усі наслідки від прийнятих рішень.

Влада має розробити і впровадити систему підтримки для малого та мікро-бізнесу, зокрема допомога в логістиці, а саме в транспортуванні та доставці продукції від малих фермерів до покупців. Необхідно домовитися із торгівельними мережами, аби вони здійснили закупівлі у малих та середніх фермерів, які раніше торгували на ринках, а зараз не мають змоги зробити та продати свої запаси.

Влада також має передбачити систему закупівлі та заготівлі продукції до державного продовольчого резерву.