Поточна аналітика

Влада – найбільший дезінформатор

Риск инвестиций в недвижимость

Боротьба з фейками і дезінформацією явно не в пріоритеті нинішнього президента та його «слуг». Так, за даними ЗМІ, в Україні два місяці не можуть запустити Центр протидії дезінформації.

Центр протидії дезінформації було створено рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року, яке було введене в дію указом глави держави від 19 березня 2021 року № 106/2021.

У квітні було презентовано сам центр, тоді ж Зеленський призначив Поліну Лисенко керівником Центру.

7 травня (через місяць після презентації) президент доручив Кабміну визначити за два тижні умови оплати праці працівників ЦПД.

Проте, пройшло вже більше як два місяці з моменту створення і презентації самого центру, однак сам Центр усе ще в процесі формування. І відповіді на питання, коли він, врешті, запрацює, наразі немає.

Це й зрозуміло, що з відкриттям такого центру не дуже поспішають, оскільки сам Володимир Зеленський є частим джерелом шейків та маніпуляцій.

Зокрема, під час прес-конференції до другої річниці свого президентства 20 травня президент був не правдивим.

За 3 години прес-конференції експертами було виокремлено 17 фактологічних цитат. З них 11,8% (2 цитати) були неправдивими, 35,3% (6 цитат) – маніпуляціями, 11,8% (2 цитати) – перебільшеннями. Правдивими були лише 3 цитати, або 17,6% виділених висловлювань.

Не обійшлось і без уже майже традиційних для Зеленського «якби» та інших фраз, яким неможливо присвоїти вердикт. Так, «без вердикту» залишились 3 цитати, тобто 17,6% з виділених висловлювань. Була і одна технічна помилка, яка склала 5,9% серед зафіксованих фактологічних заяв президента.