Поточна аналітика

Влада не дає грошей на медицину та армію

За даними Рахункової Палати України, за 5 місяців не розпочато виконання 66-ти бюджетних програм на суму 2,6 млрд грн. Серед них такі важливі, як будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних Сил України (255,7 млн грн), національна програма інформатизації (225,8 млн грн), утилізація твердого ракетного палива (121 млн грн). Причина – зволікання Уряду з прийняттям рішень про розподіл коштів за напрямами (об’єктами, заходами) і незатвердження паспортів бюджетних програм

План видатків загального фонду державного бюджету за підсумками 5 місяців не виконаний на 36 млрд грн, або 7%. Зокрема, менші за план видатки за бюджетними програмами: Міністерства охорони здоров’я – на 8,4 млрд грн, або 12,5% (з них на проведення вакцинації населення від COVID-19 – на 3,7 млрд грн, або 41%, на реалізацію програм державних гарантій медичного обслуговування населення – на 1,8 млрд грн, або 3,5%); Міністерства оборони – на 3,6 млрд грн, або 7,8% (з них на закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання – на 1,7 млрд грн, або 13,7%).

Виходячи зі звіту Рахункової палати, можна зробити висновок, що влада Зеленського навмисно або через непрофесіоналізм здійснює підрив національної безпеки України: по двом ключовим напрямкам – медицина (в період розповсюдження коронавірусної інфекції) і оборона (в період війни з РФ) влада не здійснює видатків або здійснює їх не в повному обсязі.

Тепер стає зрозумілою причина низьких темпів вакцинації в України – влада просто не фінансує і не виділяє кошти на ці заходи. У військовій сфері не краще: якщо в критичній ситуації підведе техніка, на ремонт якої не виділили кошти, то наслідки можуть бути катастрофічними. В обох випадках ціна неефективного планування та витрачання коштів з боку влади може коштувати життів українців.