Поточна аналітика

Влада неадекватна викликам безпеки, які стоять перед Україною

Найважливішими політичними подіями цих днів є, без сумніву, переговори Байдена та Путіна та наростання загрози прямого вторгнення Росії.

Саме цім подіям були присвячені основні публікації провідних ЗМІ світу та України, саме з цієї теми зробили свої заяви та коментарі серйозні політики.

П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» П. Порошенко назвав ключові позиції України напередодні переговорів Байдена з Путіним:

 • нічого про Україну без України;

 • Росія не має і не буде мати право вето на вступ України до НАТО;

 • ініціатива Путіна по якійсь європейській зоні безпеки може початися розглядатися лише тоді, коли Росія повернеться в зону дії міжнародного права;

 • відновлення переговорів у Нормандському форматі;

 • відновлення дії Мінських домовленостей, які чітко означають: спочатку – безпека.

Він також чітко озвучив очікування від західних партнерів в умовах, що склалися:

 • Надання Україні допомоги у вигляді постачання нам безпекової зброї (високоефективної найсучаснішої зброї у вигляді систем протиповітряної оборони, систем радіоелектронної розвідки і перешкоджання, контрбатарейних систем, ударних дронів і інших позицій, які зупинять агресора від прийняття жахливого рішення).

 • Запровадження пекельних санкцій проти Росії у випадку продовження агресії.

 • Надання і підтвердження абсолютно чіткої перспективи членства в Північно-Атлантичному Альянсі для України.

 • Зупинка будівництва і перешкоджання введення в експлуатацію «Північного потоку-2».

 • Підтримка тих ключових реформ, які були розпочаті в 2014 році.

Українська громадськість підготувала і поширила звернення до Байдена перед відеоконференцією з Путіним.

Натомість «найвеличніший лідер сучасності» запостив в офіційному Instagram… чергове селфі із спортзалу з не дуже глибокомудрим підписом.

Офіційний сайт президента України обмежився інформаційним повідомленням про розмову Е.Блінкена з Зеленським, де останній в стилі «бла-бла-бла» відбувся загальними фразами:

 • «наголосив на безальтернативності процесу мирного врегулювання»;

 • «поінформував Е. Блінкена про ситуацію на кордонах» (що нового може розказати США Зеленський, який вустами секретаря РНБОУ назвав оприлюднену інформацію про російські війська на українському кордоні «фейом»?);

 • подякував за «потужну підтримку» з боку Сполучених Штатів;

 • «акцентував увагу на важливості збереження санкційного тиску».

Такою ж неадекватною і порожньою була реакція якогось радника завідувача канцелярією президента, який, з якогось дива, поліз коментувати переговори. Судячи зі стилістики обох текстів, писалися вони на одному коліні.

На офіційній сторінці президента Зеленського в ФБ – останнє повідомлення від 6 грудня – поздоровлення з Днем ЗСУ.

На офіційній сторніці «Команди Зеленського» у ФБ – повідомлення про те, що Україна та ЮНІСЕФ співпрацюють для поліпшення якості харчування школярів.

На офіційній сторінці «Офісу Президента» у ФБ – Перша леді Олена Зеленська взяла участь у відкритті Всеукраїнського форуму «Україна 30. Саміт. Діти», а Роман Машовець провів відеоконференцію з Групою іноземних радників з питань оборонної реформи в Україні.

Офіційний сайт «Слуги народу» ділить бюджет-22 і розказує як добре, що при владі нові обличчя

Загальнодоступна група «Зеленский Владимир Александрович самый лучший президент Украины !!!» (є й така, учасниками якої є понад 12 тис. чоловік) взагалі не переймається такими дрібними питаннями, як війна на порозі. І тут, судячи з усього, народ і влада як ніколи єдині. Адже фото усміхненого Зеленського зі спортзалу вподобало майже 167 тис. українських громадян.

Це все, що потрібно знати про адекватність сприйняття поточної безпекової ситуації з боку Верховного Головнокомандувача та його оточення.