Поточна аналітика

Влада паразитує на бюджеті та державних підприємствах

Держкомпанії, які стали «чемпіонами» зі збитковості у 2020 році:

Першість у збитковості дістається НАК «Нафтогаз України». За минулий рік компанія вийшла у мінус на суму 36,93 млрд грн – https://bit.ly/3dRPbfe. У 2019 НАК отримав сукупний дохід у розмірі 9,9 млрд грн.

Срібло дістається «Укренерго». Його збитки у 2020 ріці склали 27,5 млрд грн – https://bit.ly/3mJCgjI. В 2019 році компанія отримала 1,86 млрд грн чистого прибутку.

Бронзу отримує «Укрзалізниця». Її збитки у 2020 році склали 11,9 млрд грн – https://bit.ly/3deACmV. Рік тому її прибуток дорівнював 3 млрд грн.

Четверте місце за розміром збитків займає Державна продовольчо-зернова корпорація України. Компанія отримала 5,8 млрд грн збитків у 2020 році. Роком раніше підприємство також було в мінусі – 1,54 млрд грн збитку.

«Енергоатом» посідає п’яте місце, отримавши за рік 4,8 млрд грн чистих збитків – https://bit.ly/2OKBmHb. При цьому в 2019-му компанія отримала 3,8 млрд грн прибутку.

Вуглевидобувні підприємства у 2020 році отримали 2,9 млрд грн сукупних збитків – https://bit.ly/31vXvvA. Зате за результатами 2019 ці компанії відзвітували про 3,6 млрд грн прибутку.

За підсумками 2020 року, «Украерорух» має 1,5 млрд грн збитків – https://bit.ly/3uoiay2. В 2019 році компанія також повідомляла про збитки в 1,12 млрд грн.

Лише за два роки Президенства Володимира Зеленського і більше як півтора роки урядів Гончарука і Шмигаля влада довела економіку країни до критичного стану. Отримавши від влади Порошенка-Гройсмана прибуткові підприємства, влада довела їх до багатомільярдних збитків.

Збитковість державних підприємств, як і неефективна робота чиновників Кабінету Міністрів, аж ніяк не впливають на рівень їх зарплат і премій, які сягають сотні тисяч та мільйони грн в місяць.

В той же, половина працюючого населення (не чиновників) потерпає від бідності. 7 квітня у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулися слухання на тему: «Про стан виконання Стратегії подолання бідності». Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко наголосив, що уряд розглядає боротьбу з бідністю як основне завдання. «Це третій стратегічний документ, який реалізовувався з 2016 року до 2020 року. Стратегія передбачала 80 завдань, кожного року розроблялися відповідні плани заходів на їх виконання. У 2020 році було передбачено 135 заходів, 113 з них виконано, 22 – в процесі виконання», – зазначив Віталій Музиченко.

Однак, за результатами першого півріччя 2020 р., рівень бідності за абсолютним критерієм (витрати, нижчі від фактичного прожиткового мінімуму) серед працюючого населення становить 42,4%. Тобто така частка працюючого населення не могла забезпечити гідне життя собі та своїй родині.

Таке демонстративне паразитування на бюджеті, тобто на громадянах, в бідній країні, яка перебуває  в стані війни, є дикістю і мародерством, що загрожує соціальним вибухом.