Поточна аналітика

Влада планує посилити податковий тиск на фермерів

Під виглядом прийняття «антиахметівського» закону у рамках так званої «податкової реформи Зеленського» постраждають звичайні дрібні фермери, які продають свої овочі з городу.

Так, за даними ЗМІ, Кабмін на засіданні 12 травня проголосував за проєкт змін до Податкового кодексу, яким зокрема, збільшуються ставки податків та рентних платежів для великого бізнесу. Нібито найбільше зміни «вдарять» по імперії олігарха Ріната Ахметова.

Однак, серед іншого, законопроектом удвічі підвищується ставка єдиного податку для галузевих платників четвертої групи. Уряд хоче знизити площу землі, дохід від продажу врожаю з якої не оподатковується: з 2 га до 0,5 га.

Тобто йдеться, передусім про звичайних людей, часто похилого віку, пенсіонерів, які  торгують вирощеними на власних шматках землі овочами, ягодами та фруктами. Сьогоднішнє законодавство не вимагає від них сплачувати податки з більшості таких доходів. Однак влада «слуг народу» намагається цю ситуацію виправити, і поповнювати казну держави за рахунком таких «бариг».

Тепер всіх власників земельних ділянок понад 0,5 га, як продають залишки свого врожаю, хочуть зобов’язати подавати податкову декларацію та сплачувати з отриманих доходів 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Уявляєте собі людину літнього віку, яка буде це все робити? А президент Володимир Зеленський, його уряд і депутати від «Слуг народу» не тільки хочуть оподаткувати цих «бариг», але, мабуть, вже розробляють схеми розкрадання цих коштів