Поточна аналітика

Влада Польщі відмовилася від збору податків з українців, які працюють віддалено та сплачують податок в Україні

Влада Польщі вирішила відмовитися від збору податків з українців, які працюють віддалено та сплачують податок у своїй країні

Йдеться про податок PIT (Personal Income Tax), який в Польщі сплачує кожен, хто отримує доходи. Відповідно до міжнародних домовленостей, українці, які з початку війни прибули до Польщі і з того часу не залишали цю країну, і весь час працювали дистанційно на українських роботодавців, після 183 днів перебування в Польщі, тобто від 25 серпня стають польськими резидентами та підлягають відповідної податковій відповідальності.

Для тих, хто приїхав до Польщі з початку російської інтервенції, термін сплати PIT настає у вересні. А  саме, не пізніше 20 вересня українці повинні були сплатити податок за пів року та надалі платити його щомісяця.

Проте влада Польщі вирішила відмовитися від збору податків з українців, які працюють віддалено та сплачують податок у своїй країні. Таким чином, польський уряд надає таким біженцям довший пільговий режим.

Варто зазначити, що уряд України у серпні направив всім податковим відомствам та урядам країн ЄС листи, у яких просить унеможливити подвійне оподаткування українців, які в’їхали на територію Євросоюзу після 24 лютого. Кабмін пропонує застосувати до біженців з України модель «ковідного прецеденту». Наразі про позитивне рішення повідомила лише Польща.

  • За даними ООН, наразі найбільше українських біженців в Європі набули статусу тимчасового захисту у Польщі – 1 млн 274,1 тис., Німеччині – 670 тис., Чехії – 413 тис., Італії – 150,3 тис., Іспанії – 133,8 тис., Болгарії – 129,4 тис., Франції – 96,5 тис., Словаччині – 86,8 тис. та Австрії – 78,2 тис.

Перебуваючи за межами країни понад 183 дні, вони можуть бути визнані резидентами країни перебування, через що можуть бути змушені сплачувати податки і в Україні, і в країні свого перебування.