Поточна аналітика

Влада розповідає про соціальний захист – а за пів року швидкість зростання цін зросла більш як утричі

Як свідчать дані Держстату, річна інфляція (зростання цін порівняно із тим же місяцем попереднього року) у березні 2021 року сягнула 8,1%, порівняно із 5% у грудні та 2,6% у жовтні 2020-го.

Причому набагато вищим є швидкість зростання цін на продукти харчування та житлово-комунальні послуги, які становлять левову частку видатків для абсолютної більшості українських родин.

Харчі дорожчають мало не геометричній прогресії. Якщо ще в жовтні 2020-го ціни на них були всього на 1,6% вищими, аніж у жовтні попереднього року, то у грудні уже на 5,2%, а у березні 2021 року – на 11%.

Якщо так піде й далі, то уже влітку українці змушені будуть платити за продукти на чверть, а то й у півтора рази більше, аніж ще минулого літа.

У країні, яка є найбільшим у світі експортером соняшникової олії, для власних споживачів вона здорожчала майже у півтора рази (на 48,5%), а хліб – дорожчий уже на 15%, аніж у березні минулого року. 

А у цей час Мінекономіки цинічно запевняє, що нібито спостерігається стабілізація цінової ситуації – «ріст цін зупинився і підстав для подальшого зростання не вбачається».

Навіть попри адміністративне обмеження цін на газ, у березні 2021 року вони були для українських споживачів на 63,6% вищими, аніж у березні 2020 року. При цьому у квітні обмеження завершилося і можна очікувати подальшого зростання.

Електроенергія за цей час подорожчала на 36,6%, і навіть користування каналізацією – на 19,2%.

Як наслідок, українці за місяць заборгували ще один мільярд гривень за комуналку.

За даними того ж Держстату, борг населення за спожиті житлово-комунальні послуги у лютому 2021 року, який став найхолоднішим за сім років, збільшився на 1,3%, або на 1 049,3 млн гривень до 82 092,1 млн гривень в порівнянні з січнем.

Борг за квартирну плату станом на 1 березня 2021 року збільшився на 88,4 млн гривень до 5 433,1 млн гривень.

Борг за опалення і гаряче водопостачання збільшився на 833,3 млн гривень до 27 403,8 млн гривень.

Борг за газопостачаннязменшився на 202,7 млн гривень до 34 155,7 млн гривень.

Влада Зеленського прийшла на брехні, і на популістських лозунгах. Спочатку кричали про високі тарифи і обіцяли звільняти, а самі підвищували тарифи, при цьому нічого не пояснюючи населенню.

Зокрема: Зеленський заявив, що Кабмін буде відправлений у відставку, якщо не буде знайдено моделі зниження вартості комунальних послуг.

Неефективна політика уряду «слуг» призвела до кризи неплатежів та зростання заборгованості за сплату житлово-комунальних послуг, про що і свідчить статистика. Попри популістичні заяви уряду і звітування про покращення соціальної сфери, реальне життя населення стає важчим і дорожчим. Заборгованість за житлово-комунальні послуги є свідченням того, що людям не вистачає грошей не основне. Населення біднішає, і змушене витрачати кошти лише на їжу чи на ліки.