Поточна аналітика

Влада «слуг» планує запровадити тотальний контроль фіскальних органів за доходами та витратами громадян України

Кількість інформації в ЗМІ щодо обов’язковості декларування своїх статків, штрафів за неможливість пояснити, звідки отримані доходи і т.п. зростає щодня. Схоже, «слуги» Зеленського відчувають настання бюджетної кризи, тому і хочуть запровадити тотальний податковий контроль над усіма громадянами.

Так, за повідомленням ЗМІ, у парламенті розробляють законопроект про декларування майна українцями, який націлений на запровадження методів непрямого контролю. Крім того, в ЗМІ була також інформація:

  • У 2022 році власники нерухомості (квартир площею понад 60 квадратних метрів і будинків понад 120 «квадратів») заплатять податок вище, ніж роком раніше. Його розмір залежить від мінімальної зарплати. Якщо цього року платили з розрахунку минулорічних 4723 гривень, то у 2022 році врахують встановлену на поточний рік — 6000 гривень. Нараховується податок з 1 липня, а оплата проводиться за попередній рік. А вже у 2023 році в розрахунок братиметься мінімальна зарплата на 2022 рік, яку підвищують з 1 грудня 2021 до 6500 гривень.
  • Голова Податкової пригрозив відповідальністю українцям, які не можуть пояснити походження статків. Українцям, які не візьмуть участь у одноразовому декларуванні, хоча мають статки, походження яких не можуть пояснити, загрожують проблеми з Податковою. До відома, 1 вересня в Україні почалася податкова амністія (одноразове добровільне декларування фізичними особами належних їм активів з подальшою сплатою одноразового збору до державного бюджету); спецдекларування триватиме один рік — з 1 вересня цього року до 1 вересня 2022-го; міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що після податкової амністії влада використовуватиме «непрямі методи визначення доходів».

Тобто, влада намагається узяти під контроль усіх громадян України. Існує реальний ризик того, що через так звані «непрямі» методи контролю за доходами та витратами громадян буде чинитися тиск на неугодних і опозиційно налаштованих громадян, політиків, активістів, громадських діячів і т.п.

Крім того, у разі якщо буде посилюватися невдоволення громадян, скажімо тарифами на газ та житлово-комунальні послуги, або іншими діями влади в соціальній та економічній сфері, то такого роду соціальні протести будуть гаситися посиленням і збільшенням кількості перевірок громадян їх статків, доходів та витрат. Влада знайде чим зайняти людей, аби вони забули про неефективну роботи самої влади, і аби не помічали зловживання в роботі самих представників влади: усі люди будуть заповнювати декларації. Крім того, влада швидше за все буде стимулювати так зване «стукачество», коли громадяни будуть жалітися і вказувати у податкові органи на незадекларовані статки своїх недругів і сусідів.

Методи роботи влади «Зеленського» дуже нагадують радянські часи: хоча люди і молоді прийшли до влади разом із Зеленським, але радянське виховання дуже сильно вкорінилося в їх головах.