Поточна аналітика

Влада Зеленського запозичує дедалі більше з методів Азарова. Готуються бути сусідами у Підмосков’ї?

У відчаї від власної неспроможності вести ефективну економічну політику – не кажучи вже про виконання обіцянок – влада Зеленського ударилась у практики, які Україна уже підзабула з часів Азарова.

Спочатку голосуванням за законопроект 5600 повертається практика «безакцептного» (тобто, примусового) списання визначених податковою зобов’язань платників податків, суттєво розширяються повноваження податкової.

Далі міністр фінансів Сергій Марченко говорить про «непрямі методи» визначення податкових зобов’язань. Ще й ув’язав це із «добровільним» декларуванням доходів, яке виявилось не таким уже і добровільним, і перетворюється на визискування з громадян додаткового податку, зокрема і уже оподаткованих доходів.

Зеленський продовжує демонструвати спорідненість з часами Януковича не лише в залученні кадрів-«регіоналів», не лише у війні з опозицією і в активній роботі російських «кротів» – але й у методах стягування поборів з громадян.

Азаров закінчив безславно, коротаючі дні у Підмосков’ї як зрадник. Схоже, його досвід надихає представників команди Зеленського.