Поточна аналітика

Влада жонглює порожніми папірцями; натомість конкретний план має лише Порошенко і «Європейська Солідарність»

Порошенко залишається провідним українським політиком – не тому, що до нього і досі звернута увага більшості ЗМІ.

Він та його команда виступають системоутворюючою силою української держави. Навіть зараз, коли ця команда вже більше двох років мирно передала владу наступникам.

Однак саме в таких ситуаціях проявляється кардинальна різниця між політиканами, популістами та справжніми державними діячами.

Порошенко і досі формує порядок денний української політики. Усі інші політики або критикують цінності і цілі, до яких веде Порошенко країну, або тієї чи іншої мірою слідують у руслі цієї політики, навіть якщо на словах заперечують це.

На відміну від чинної влади, яка за більш ніж рік перебування в умовах пандемії так і не спромоглася на розробку системного і послідовного плану протидії захворюваності на Covid-19, Порошенко оприлюднив чіткий і зрозумілий план дій.

Він передбачає відповіді на найбільш актуальні питання: забезпечення належних умов для лікування тих, хто захворів; захист, соціальне забезпечення медиків, соціально-економічний захист українців; проведення масової вакцинації та ін.

Ще у січні цього року депутати з фракції «Європейська Солідарність» зареєстрували у Верховній Раді законопроекти 4645, 4646 та 4647, які передбачають заходи щодо подолання наслідків пандемії коронавірусу.

У листопаді минулого року лідер партії «Європейська Солідарність» також представив своє бачення порятунку України від кризи, спричиненої пандемією коронавірусу. Порошенко вимагав негайно припинити розкрадання коронавірусного фонду і спрямувати всі кошти на забезпечення медзакладів, страхування медиків, масове безкоштовне тестування громадян, підтримку підприємців. Час показав його правоту.

На відміну від безпорадних урядовців чергового тимчасового уряду Зеленського, компанія Рошен зверталася до виробників вакцин по всьому світу і готова була за свої кошти викупити величезну кількість аби передати її українцям. Проте, ВООЗ поки дозволяє давати вакцини виключно урядам країн. Навіть попри те, що в Україні уряд кампанію з вакцинації провалив.

Ми впевнені, що якби за компанії тестування, вакцинації та протидії коронавірусу відповідав Порошенко, країна з впевненістю могла б дивитися у майбутнє.

А краще – щоб перевірена команда Порошенка, яка завжди дбала про державні інтереси, повернулася на всі рівні влади. Тоді раптом виявиться, що «неможливе» – можливо.