Поточна аналітика

Владі не вдалося виконати навіть занижені плани надходжень до бюджету

Як свідчать оперативні дані Держказначейства, станом на 28 липня 2021 року місячний план податкових надходжень до Державного бюджету все ще недовиконаний на 5,64 млрд грн.

Усе це результат підриву економіки, який уже третій рік здійснює нинішня влада. Попри посилення податкового тиску на усі види бізнесу, окрім наближених до влади олігархів, ситуація із наповненням бюджету лише погіршується.

Виконати план надходжень не вдається навіть попри те, що з метою приховати проблеми в економіці він цього року був заздалегідь визначений значно меншим, аніж надходило податків ще 2 роки тому – у 2019 році.

Наприклад, якщо у липні 2019-го року до державного бюджету надійшло податків 36,95 млрд грн, то план на липень 2021 року передбачає 35,44 млрд грн, а на 28 липня фактично надійшло і зовсім лише 29,8 млрд грн.

При цьому за даними Рахункової палати уже за підсумками першого півріччя 2021 року заплановані видатки Держбюджету не виконані на понад 44 млрд грн. І до кінця року ситуація лише погіршуватиметься.