Поточна аналітика

Владні речники у пошуках «доказів злочину» у «вугільній справі» знову вийшли самі на себе

Провладними телеграм-каналами і темниками понеслась «сенсація»: мовляв, прем’єр Яценюк у 2014 році вважав купівлю вугілля «у ДНР і ЛНР» злочином. І заходилися радіти, начебто «знайшли розкол у команді Порошенка».

Але їх підводить довіра до російських тез. Бо лише російський окупант чи їхній прислужник може купувати вугілля «у ДНР/ЛНР». Тому Петро Порошенко на суді звернув увагу, що ДБР і ОГПУ повторили російські наративи про «ЛНР/ДНР». Спрямовується відповідне повідомлення про злочин.

Насправді вуглля купували на в «ДНР/ЛНР». За рішенням РНБО, членом якого був тоді і прем’єр Яценюк, вугілля купували в українських підприємств, які були зареєстровані і мали рахунки на вільній території.

  • З 2014 до 2016 року, поки їхні потужності на окупованих територіях не захопили прислужники окупантів, ці підприємства сплатили до державного бюджету України понад 20 млрд грн податків і зборів. Ці кошти були дуже не зайві для забезпечення країни, а робота підприємств утримувала десятки тисяч людей на окупованих територіях прив’язаними до України і не мотивованими воювати проти неї.

Тому жодної суперечності у позиціях Порошенка і Яценюка ані у 2014, ані зараз немає. Яценюк висловився на підтримку Порошенка і засудив його переслідування, назвавши звинувачення абсурдними.