Поточна аналітика

Вибухова брехня «слуг» Зеленського

Викриття російських агентів в Україні та Чехії повністю спростовують брехливі твердження «слуг» Зеленського про те, що арсенали в Україні в 2015-18 рр. було підірвано нібито для того, щоб приховати викриті там розкраданння.

Цього тижня було викрито агента ГРУ МО РФ в Черкаські області, який за завдання військової розвідки РФ збирав інформацію про місця розташування артилерійських складів, те, що на них зберігається та режим їх охорони. Усе вказує на те, що дії агента були підготовкою до чергових терактів в Україні.

Російський слід вибухів на складах ЗСУ підтверджує і той факт, що озброєння, необхідне на фронті, знищувалося російськими диверсантами не тільки на території України, але й на території інших країн, зокрема Чехії. За оцінками експертів, основною ціллю російських диверсій були гаубичні снаряди 152 міліметри, дефіцит яких відчувають ЗСУ. Адже саме ці боєприпаси стали найбільш «ходовими» в ході збройного протистояння військовій агресії Росії.

Розслідування дослідницької групи Bellingcat і чеського видання Respekt, свідчить, що у підготовці вибухів на складах в Чехії були задіяні щонайменше шість агентів ГРУ РФ з підрозділу 29155, зокрема відомі за отруєнням у Солсбері (Британія) «Петров» та «Баширов». Головна мета цих вибухів – не дати можливості Україні отримати боєприпаси для своєї військової техніки. Болгарський бізнесмен, який займався логістичними питаннями поставки цього озброєння, у 2015 році також ледь не помер від отрути, за своїми характеристиками подібної на «Новічка».

Таким чином, все вказує на те, що вибухи 16 жовтня 2014 року на складі в Чехії та вибухи на 65-му арсеналі в Балаклії 23 березня 2017 р. є взаємопов’язаними.

Усі ці факти є свідченням того, що висновки ТСК Арахамії щодо причин вибухів на військових складах є повністю сфальсифікованими, і мають на меті не встановлення істини, а пошук чергового «компромату» на П. Порошенка. Більше того, вони повторюють і посилюють тези російської пропаганди.

Нагадаємо, що за роки військової агресії РФ проти України зафіксовано принаймні чотири великих вибухи на складах з боєприпасами в різних регіонах:

  • в жовтні 2015 року – в Сватовому, Луганської області;
  • в березені 2017 року – в Балаклії, Харківської області;
  • у вересні 2017 року – в Калинівці, Вінницької області;
  • в жовтні 2018 року -в Ічні на Чернігівщині.

За інформацією Радіо Свобода, у повітря за цей час злетіло 210 тисяч тонн боєприпасів. Для порівняння, за п’ять років війни на бойові дії на Донбасі і різноманітні навчання витратили близько сімдесяти тисяч тонн.