Поточна аналітика

Виправдовуватися більше нічим: карантини залишилися в минулому, але економіка продовжує падати на дно

Хоч представники влади останнім часом намагаються вихвалятися відновленням економічних показників порівняно із минулорічним обвалом, але насправді ситуація в ключових галузях навпаки – продовжує стрімко погіршуватися.

Особливо, якщо порівнювати показники не з карантинною весною 2020-го, а з весною 2019-го, яка передувала як пандемії, так і приходу до влади нинішнього президента Зеленського.

За такого підходу виявляється, що виробництво промислової продукції у травні 2021 року було уже на 7,8% меншим, аніж у травні 2019-го, хоча ще в квітні порівняно із квітнем 2019-го воно було «лише» на 4,1% меншим.

Аналогічна ситуація і в сільському господарстві, де у травні 2021 року було вироблено продукції на 7,7% менше, аніж у травні 2019-го, хоча ще в квітні порівняно із тим же місяцем 2019 року спад становив «лише» 4,8%.

Навіть у будівельній сфері, попри усі розповіді Зеленського та його «слуг» про «велике будівництво», ситуація дедалі гірша. Обсяги будівництва у травні 2021 року так само були уже на 9,5 % меншими, аніж у травні 2019-го. Хоча в квітні порівняно із квітнем 2019-го спад усе ще становив лише 5,9%.

Економіка не просто перебуває у значно гіршому стані, аніж була перед приходом до влади Володимира Зеленського та його «слуг». З кожним місяцем ситуація в ключових галузях стає лише усе гіршою.

Усе це не лише цілковито спростовує усі дотеперішні спроби Зеленського та його оточення виправдовувати спад коронавірусом чи пов’язаними із ним карантинними обмеженнями. Ці цифри підтверджують, що проблема не в пандемії, а в непрофесійності чинної влади.