Поточна аналітика

Виробники масок і антисептику в Україні призупинили роботу через дії влади

Європейська бізнес асоціація звернула увагу ряду на те, що з 30 серпня усі компанії-виробники засобів індивідуального захисту мають дотримуватись вимог техрегламенту для введення в обіг своєї продукції. Однак його текст досі не був офіційно опублікований. І це суттєво перешкоджає роботі таких компаній.

  • До відома: 30 серпня 2021 року набрав чинності Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №771. Затвердження цього техрегламенту наблизить відповідні положення національного законодавства до норм ЄС та встановить вимоги щодо розроблення, виробництва засобів індивідуального захисту, які будуть надані на ринку, щоб забезпечити охорону здоров’я і безпеку користувачів.
  • Оцінка відповідності засобів індивідуального захисту та складання декларації про відповідність може бути здійснена тільки до введення продукції в обіг на території України. Таким чином, без офіційного тексту технічного регламенту бізнес не може вчасно та в заплановані терміни реалізувати свою продукцію. Оскільки, скласти необхідну технічну документацію та провести належну процедуру оцінки відповідності неможливо.

Такого роду дії влади є ні чим іншим, к саботаж. В час, коли країна потерпає від чергової хвилі розповсюдження коронавірусної інфекції, влада просто не оприлюднює документ, який би дозволив українським виробникам індивідуального захисту працювати. Не оприлюднює майже 2 місяці, без усіляких пояснень.

Варто звернути увагу Президента України Володимира Зеленського і уряду на те, що сьогодні 19 жовтня в Україні був зафіксований антирекорд летальних випадків Covid: за добу 538 смертей. Попередній “антирекорд” за добовою смертністю був зафіксований 7 квітня цього року: за добу 6 квітня помер 481 хворий із коронавірусом. Крім того, за повідомленням ЗМІ, Європейський Союз цього тижня вилучить Україну зі списку безпечних країн, для чиїх громадян державам ЄС рекомендовано знімати ковідні обмеження на в’їзд.

Зрозуміло, що робота влади з протидії розповсюдження коронавірусної інфекції в Україні провалена. Те, що ніхто не понесе відповідальності за це з боку влади, також очевидно, оскільки ця сфера не є пріоритетною для «слуг народу». Проте, чому влада саботує елементарні речі, такі як неоприлюднення прийнятого нормативно-правового акту, не зрозуміло. Влада демонструє звичайну недбалість та непрофесіоналізм, який на фоні тотальної безкарності представників «слуг» призводить до погіршення життя звичайних людей і бізнесу.