Поточна аналітика

Доки Володимир Зеленський презентує свої чергові «Нью Васюки», його уряд саботує та скорочує фінансування навіть уже затверджених програм для українського села

Поки Володимир Зеленський презентує свої чергові «Нью Васюки», його уряд саботує та скорочує фінансування навіть уже затверджених програм для українського села.
Зокрема, уже під час ухвалення бюджету на 2021 рік «слуги» підтримали ініціативу другого уряду Зеленського у 2,5 рази (з 2,5 млрд грн у 2020 до 1 млрд у 2021 році) зменшити субвенцію місцевим бюджетам на забезпечення у глибинці якісної та доступної освіти за програмою «Спроможна школа для кращих результатів».
Але навіть те фінансування програм для українського села, яке було закладене в бюджет на поточний рік, по факту блокується урядом. Через відсутність коштів у «перевиконуваному» бюджеті чи з якихось інших мотивів – це вже другорядне питання.
Наприклад, станом на 5 березня навіть не було затверджених паспортів низки важливих для розвитку українського села бюджетних програм із уже ухваленого Бюджету на 2021 рік. Серед них:
Першочергове забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням.
Реалізація державного інвестиційного проекту “Забезпечення питним водопостачанням сільських населених пунктів Казанківського, Новобузького районів та реконструкція водоскидної споруди Софіївського водосховища Новобузького району Миколаївської області”.
Надання кредитів фермерським господарствам.
Заходи з будівництва прикордонних інспекційних постів та покращення доступу сільськогосподарських підприємств малого та середнього бізнесу до експортних ринків.
Реалізація державного інвестиційного проекту “Заходи із забезпечення комплексного протипаводкового захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь у Львівській області”.
Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області.
Порожні обіцянки чинного президента на камеру, які в реальності супроводжуються цілковитою бездіяльністю, – це стиль, що уже став візитною карткою нинішньої влади. Українцям пропонують жити в паралельній реальності прожектів у стилі Остапа Бендера, а тим часом реальна ситуація в країні рухається до катастрофи.