Поточна аналітика

Чому санкції проти проросійських каналів не привели до перетоку прихильників П.Порошенка і «ЄС» в табір Зеленського

Надії політтехнологів Зеленського на те, що закриття проросійських каналів приведе до переливу голосів від П. Порошенка до В. Зеленського, не справдились.

Згідно з опитуваннями Центру Разумкова, якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, у першому турі В. Зеленський отримав би підтримку 19% усіх опитаних або 27% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме, а за П.Порошенка готові проголосувати 13,5% усіх опитаних і 20% тих, хто візьме участь у голосуванні і визначився. За представника ОПЗЖ Ю. Бойка — голові голосувати відповідно 13% і 17%, за Ю.Тимошенко — відповідно 8% і 10%.

Опитування, проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 29 січня по 3 лютого 2021 року показувало  рейтинг В. Зеленського у 16% підтримки усіх опитаних, 23% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме. За Бойка мали намір проголосувати відповідно 13% і 20% опитаних, за П. Порошенка — відповідно 12% і 18%.

Таким чином, після рішення РНБО 2 лютого 2021 року закрити проросійські канали рейтинги і Зеленського, і Порошенка синхронно зросли на 2-4%. Це може свідчити про інше – виборці підтримують дії, спрямовані проти присутності російської пропаганди в українському інформаційному просторі.