Поточна аналітика

Без підрахунків втрат неможливо розпочати відродження Донбасу

Президент Володимир Зеленський ще у жовтні 2019 року оголосив, що Україна за підтримки Світового банку запускає Фонд міжнародної партнерської підтримки для відновлення і реінтеграції Донбасу.

У липні 2019 року Зеленський заявляв, що на відновлення Донбасу потрібно більше €10 млрд.

У жовтні 2019 року Арахамія заявив, що плану з відновлення ОРДЛО після його повернення у склад України немає.

На відновлення інфраструктури прифронтових територій Донбасу знадобиться не один бюджет України. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода у листопаді 2019 року сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Тема втрат та відновлення на Донбасі представниками влади замовчується. Необхідна оцінка втрат України від бойових дій у зоні ООС (фінансових, майнових і немайнових, як юридичних осіб так і домогосподарств).

Окрім того, час вимагати від уряду:

створення єдиної бази даних того, що вже втрачено (зруйновані заводи, розбита інфраструктура, втрачене майно);

оприлюднення інформації щодо економічних втрат України через, вивезення основних фондів та продукції, а також через руйнування заводів та інфраструктури у Донецькій та Луганській областях;

оприлюднити інформацію щодо оцінки того, скільки потрібно фінансових ресурсів аби у майбутньому відновити той потенціал, який був до початку здійснення російської агресії на Донбасі і в Криму;

оприлюднити пропозиції щодо відновлення інфраструктури у Донецькій та Луганській областях (Стратегія відновлення Донбасу), а також пропозиції щодо залучення інвестицій в країну.

Прозорих прорахунків, скільки насправді потрібно коштів на відновлення Донбасу, і досі немає. Тому невідомо, яким чином Зеленський збирається запустити Фонд міжнародної партнерської підтримки для відновлення і реінтеграції Донбасу.

Уряд має також оприлюднити звіт про використання коштів, які були виділені з бюджету країни і надані міжнародними донорами на розвиток і виконання проектів на території Донецької та Луганської областей.