Поточна аналітика

Як Зеленський думає про Крим

Свого часу Зеленський безапеляційно заявив, що до нього ніхто про Крим не думав.

Як він насправді «думає про Крим», зрозуміло хоча б з огляду на історію інституту Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу.

Ця посада була запроваджена указом Президента України Петром Порошенком у серпні 2014 року. Першим на цю посаду був призначений народний депутат України Мустафа Джемілєв.

Останній у травні 2019 р. написав заяву про звільнення у зв’язку з обранням нового президента. Однак після зміни владної команди на Банковій, новий уповноважений так і не був призначений. А 18 червня Мустафа Джемілєв повідомив, що посади більше немає.

Під час свого пресмарафону 2019 року Зеленський, не зморгнувши оком, стверджував, що все ще чекає пропозицій від кримських татар щодо кандидатури на посаду уповноваженого. Хоча кандидатура на цю посаду булла подана ще в серпні 2019 року. При цьому він сплутав назву посади уповноваженого та представника президента в АРК і не зміг відповісти на запитання, чому в нього в команді немає кримських татар.

Між тим, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу виконує важливі функції, пов’язані з моніторингом додержання конституційних прав кримськотатарського народу. Він вносить президентові України пропозицій щодо припинення порушень таких прав, бере участь у підготовці проектів законів, актів Президента України з питань захисту прав кримськотатарського народу, збереження і розвитку його етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності.