Поточна аналітика

Японія і Південна Корея запровадили санкції на причетних до поставок озброєння з кндр до рф

Південна Корея і Японія синхронно запровадили санкції проти фізичних і юридичних осіб, які є причетними до поставок озброєння з кндр до рф.

Так, Японія запровадила санкції проти командування військово-транспортної авіації, проти «Трансморфлоту», 224-го льотного загону і його керівника, проти військового полігону Ашулук і дослідницького комплексу «Владіміровка».

У свою чергу, Південна Корея оголосила санкції проти двох російських суден – Maria i Maia-1, а також проти 7 громадян кндр.

Як заявляв раніше міністр оборони Південної Кореї Сін Вон Сік, кндр вже відправила до рф близько 7 тис. контейнерів з боєприпасами та іншою військовою технікою. У т.ч. за його оцінкою, рф могла отримати від Північної Кореї 3 млн. 152-мм снарядів. В обмін на це рф могла надати кндр іншу військову техніку і військові технології.

Було встановлено, що у січні 2024 р. по Харкову було нанесено удар північно-корейською ракетою «Хвасон-11» і загалом було здійснено понад 20 обстрілів України ракетами кндр.

Цього року – 24 лютого – Південна Корея посилила експортний контроль щодо товарів, які експортуються до рф і Білорусі за 682 категоріями товарів, які потенційно можуть бути товарами подвійного призначення і використаними для військової агресії проти України. Зокрема, мова йшла про експорт акумуляторних батарей, великих транспортних засобів, важкого будівельного обладнання, деталей для літаків і машин. До переліку також увійшли вживані автомобілі з двигунами об’ємом 2000 куб. см, які становлять значну частину експорту автівок до рф.

Після введення в дію даного рішення перелік товарів, щодо яких здійснюється посилений експортний контроль при їх експорті до рф чи Білорусі, розширився до 1159 позицій.

У свою чергу, Японія з 10 травня 2024 р. заборонила імпорт з рф до Японії непромислових алмазів російського походження.

А з 17 квітня було суттєво розширено перелік товарів, які заборонено експортувати з Японії до рф. Тепер до цього переліку потрапили моторні олії, котли і обладнання до них, акумулятори (літій-іонні та нікель-гідрідні), вимірювальне, фото- і оптичне обладнання, ручні електричні інструменти (у т.ч. шліфувальні машини, машини для обробки деревини, твердої гуми, пластмаси, тощо), стальні вироби (у т.ч. трубопроводи для нафти і газу), вироби з недорогоцінних металів, пластмаси і вироби з них, неорганічні хімікати, дорогоцінні метали, мінеральні палива, олії, дистиляти, бітумінозні речовини, також вольфрамовий порошок, молібден, кобальт, цирконій, реній та вироби з них. Крім того під заборону потрапив експорт яхт, інших легких суден, кранових суден, плавучих доків, бурових чи виробничих платформ.

Японія регулярно розширює санкції проти рф. Так, наприклад, наприкінці лютого 2024 р., Японія запровадила експорт до рф станків із програмним забезпеченням. Ще раніше було запроваджено заборону на експорт до рф процесорів, обладнання для систем зв’язку, транзисторів, цифрових камер, оптичного обладнання.