Поточна аналітика

«Європейська солідарність» і українці проти диктатури

Як показали оприлюднені нещодавно результати опитувань, під приводом воєнних дій у суспільство просувається ідея щодо необхідності «сильної руки».

  • Насправді ж за цим ховається явний намір нинішньої владної команди за будь-яку ціну зберегти свою владу. І шквал критики Зеленського після оприлюднення відомого інтерв’ю для Washington Post лише посилює його страхи втратити владу, а отже – нести відповідальність за бездіяльність напередодні повномасштабного вторгнення.

Йдеться про оприлюднені 18 серпня результати опитування громадської думки, яке було проведено на замовлення Громадської мережі ОПОРА авторитетним Київським міжнародним інститутом соціології.

На багатьох сайтах заголовок матеріалу щодо цього опитування доносить одну думку: «Під час війни більшість українців хочуть сильного лідера, а не демократію».

  • Такий висновок був зроблений на підставі відповідей респондентів, 58% з яких думають, що для України зараз важливіший сильний лідер. І лише 27% тих, хто вважає важливішою демократію.

Насправді відповіді на запитання соціологів засвідчують протилежне – незважаючи на війну, українці хочуть жити у вільній, демократичній країні. Заради неї вони ведуть боротьбу. І вони кожного дня доводять це, – зі зброєю в руках, на своїх робочих місцях – виступаючи проти диктатури путіна.

У розумінні українців, сильний лідер – це не диктатор, це лідер, який веде за собою власним прикладом, адекватно оцінює реальність та несе відповідальність за свої слова і дії.

Тож потрібно правильно інтерпретувати сигнали суспільства. Любов до свободи і прихильність до демократії – це саме, що кардинально відрізняє українців від росіян.