Поточна аналітика

«Європейська Солідарність» ініціює відтермінування вимоги до капеланів стати військовослужбовцями

Капелани (насамперед ПЦУ, УГКЦ та інших церков та релігійних організацій, які духовно підтримують звільнення України від нашестя рашистів) отримали змогу працювати відповідно до нового закону.

Він визначає для них спеціальний статус, і відповідно захищає їх права і інтереси.

Однак в умовах повномасштабного вторгнення, коли капеланам, так само як і воїнам, яким вони допомагають, доводиться працювати буквально «з коліс». Тому часу і можливостей для планомірного виконання всіх вимог закону – зокрема, набуття капеланами статусу військовослужбовців – немає.

Тому, на прохання капеланської спільноти, «Європейська Солідарність» підготувала і ініціювала подання до ВР (залучивши представників інших фракцій для швидшого проходження документу) законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Службу військового капеланства» щодо уточнення вимог до військового капелана».

Ним передбачається, що на найближчі п’ять років капеланом може бути і цивільна особа – але при цьому мати всі обов’язки, а також права і забезпечення військового капелана.

Також пропонується повернути до Закону норму, яку при його ухваленні вилучили «московськоправославні слуги» – щодо заборони перебування на посадах капеланів представників московської церкви.