
З боку Європейського Союзу продовжується посилення санкційної політики щодо росії. Європейська комісія сподівається за кілька днів випустити директиву, яка дозволить не тільки заморожувати активи, а й конфіскувати їх. Таким чином ухилення від санкцій також потрапить до списку «злочинів ЄС».
Такий крок є дуже важливим у здійсненні економічного тиску на олігархів та бізнесменів з рф. Криміналізація ухилення від санкцій дозволить конфісковувати активи щоразу, коли виноситься обвинувальний вирок, і застосовуватиметься у випадках, коли олігархи передають право власності на актив члену сім’ї чи складній юридичній структурі. Відповідно, якщо вдасться конфіскувати, то можна буде повернути гроші українському народу, що є дуже важливим для відбудови української економіки зруйнованої російським агресором.
Ухилення від санкцій буде в центрі уваги наступного пакету санкцій ЄС. У Європейському Союзі обговорюється розширення повноважень Прокуратури ЄС, яке, як вважається, дозволить ефективніше боротися з ухиленням від санкцій, запроваджених проти осіб рф через агресію проти України. Прокуратура ЄС – новий орган Європейського Союзу, який почав працювати в червні цього року. Відомство, в якому беруть участь 22 країни-члени ЄС, розташоване в Люксембурзі й очолюється Лаурою Ковеші – ексглавою румунської антикорупційної прокуратури.
Таким чином санкційна політика від країн-союзників України набирає обертів. Такого роду дії, як і нещодавня резолюція ООН, створюють юридичні передумови для відшкодування збитків і репарації з боку рф. Влада країни-агресора, як і самі росіяни, мають зрозуміти, що за будь-яких обставин їм доведеться платити за шкоду, заподіяну Україні, і покарання не вдасться оминути.