Поточна аналітика

Західна преса критично оцінює «антиолігархічний закон» Зеленського

За останні кілька днів у західних ЗМІ з’явилися публікації, які дуже критично оцінюють «закон про деолігархізацію».

Один з найбільш авторитетних американських тижневиків Newsweek вчора розмістив статтю, в якій дуже неоднозначно вказав на корумпованість Зеленського і на шкідливість «закону про олігархів»: «Нещодавно оприлюднені Pandora Papersвеличезна кількість документів, що розкривають рахунки в офшорних банках, ухилення від сплати податків та відмивання грошей – виявили значну корупцію в багатьох європейських країнах. Ймовірно, у цьому замішані прем’єр-міністр Чеської Республіки, президент України та багато інших. Така корупція роз’їдає політику союзників США і навіть загрожує їх безпеці…».

Далі Newsweek зазначає: «Антикорупційні зусилля надто часто переростають у зведення політичних рахунків та захоплення влади…Відвідавши президента США Джо Байдена місяць тому, Зеленський просуває “антиолігархічний закон”, який, за словами опонентів, може легко перетворитися на полювання на відьом. Будь-яка особа, що володіє статками та засобами масової інформації, може бути внесена до чорного списку підконтрольною президенту Радою національної безпеки і оборони та позбавлена свободи слова або майнових правах без належного судового розгляду. Зеленський виключив Дмитра Разумкова, шанованого спікера парламенту, з власної партії за критику закону. Життєздатність української демократії та прозорість її політики зараз під питанням».

Ще одне авторитетне американське видання Forbes також пише про корупцію в судовій сфері в Україні і про позасудові процедури за президента Зеленського: «Атаки Зеленського на таких гравців використовувалися для продажу “деолігархізації”, його політики, яку критикує Венеціанська комісія, консультативний орган Ради Європи, за те, що вона допускала політичні напади і помсту за допомогою індивідуальних санкцій без суду і рішень законодавців або правоохоронців. Звучить це добре, тому що майже кожен, хто не є олігархом в Україні, згоден з деолігархізацію своєї країни. Але вона дуже легко перетворюється в політичну зброю, а тому європейці вважають дану політику непродуманою».

Іспанська щоденна газета La Razón в своєму матеріалі описала останні “успіхи” Володимира Зеленського, який нещодавно засвітився в офшорному скандалі, «знаменитий» нападкками на свого попередника – Президента Порошенка, і змінює правила гри, щоб залишитись у владі.