Поточна аналітика

Західний світ закликає Зеленського не відкривати внутрішній фронт в умовах ризику російського вторгнення

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Москва більше не може миритися із «вторгненням НАТО в Україну» і вважає за необхідне залишити свої війська біля її кордону. За його словами, такий розвиток подій підвів відносини Москви та альянсу до «червоної межі».

Але замість того, аби зосередити зусилля на зміцненні міжнародної антипутінської коаліції, посиленні спроможності України у відбитті зовнішньої агресії, Верховний головнокомандувач ЗСУ (який стверджував, що президент воюючої країни не може відпочивати) відпочиває вже вдванадцяте за 2,5 роки, або ж намагається реалізувати сценарії для дешевого водевільчику, написаного, вочевидь, за межами країни.

Попри повагу міжнародного співтовариства до внутрішніх справ України, ми бачимо постійні сигнали з боку країн Заходу – США, Британії, ЄС – з нерозумінням, що відбувається в Україні: у той час, як Захід веде важкий процес дипломатичного і військового стримування Росії, керівництво України на чолі з Зеленським відкриває внутрішній фронт проти політико-управлінської еліти, яка зупинила наступ Росії на Україну у 2014-2016 роках, а разом з цим – створює реальну загрозу внутрішньої дестабілізації.

26 грудня 2021 року американське видання National Interest пише «Міжусобна війна між політичною та бізнес-елітою, а також між деякими з них і президентом Володимиром Зеленським послаблює країну».

30 грудня 2021 року німецький Der Spiegel вийшов з заголовком: «Розгортання військ поблизу України. Зеленський воліє воювати з олігархами, ніж проти Путіна».

5 січня 2022 року американська Foreign Policy пише: «Адміністрація Зеленського робить дуже небезпечний крок проти внутрішньополітичного опонента в той самий момент, коли в експертному співтоваристві у Вашингтоні розгорілися жваві дебати щодо того, як допомогти забезпечити суверенітет… Виступивши проти свого попередника, Зеленський ризикує розтратити накопичений національний резерв міжнародної підтримки, якій критично необхідний для стримування загрозливої ​​російської військової ескалації».

На запрошення Парламентської асамблеї НАТО п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко планує 24 січня здійснити візит до Брюсселя для участі у засіданні Міжпарламентської Ради Україна-НАТО.

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс закликала українських політичних лідерів об’єднатися проти агресії з боку РФ та не відволікатися на внутрішню поляризацію: «Усім політичним лідерам в Україні потрібно об’єднатися проти російської агресії прямо зараз. У цей час важливо не втратити це з поля зору і не відволікатися на поляризацію внутрішньої політики”. Нагадаємо, що саме Британія сьогодні – одна з країн, які складають кістяк міжнародного опору російському вторгненню в Україну».

Відповідні заяви зробили і американські конгресмени, які відвідали Україну.

Але, схоже, у чинній владі немає людей при пам’яті. Страх і сліпа ненависть персонально до Порошенка, як і до всього прогресивного, українського, європейського штовхає Зеленського і його пропутінське оточення на шлях зради національних інтересів України.

  • Як зазначив Порошенко, чинною владою відкрито більше 120 кримінальних справ: за Томос, за наказ про контрнаступ, за створення Нормандського формату, здійснення і укріплення обороноздатності, за наказ військам персуватися власною територією тощо. Нині порушили вже другу справу про державну зраду, підстав для якої та перспективи такі ж, як і у першої – нульові.

Не виключено, що у скорому часі від знаків і сигналів Захід може перейти до реальних дій. І команда Зеленського на собі відчує, що таке санкції і обмеження. Тим більше, що депутат Європарламенту Андрюс Кубілюс заявив, що європарламент готується застосувати санкції проти суддів, які переслідують Порошенка: «Це не перший випадок, коли в країнах Східного партнерства чинна влада використовує політизоване правосуддя проти лідерів опозиції або колишніх президентів і прем’єр-міністрів. Зазвичай, коли такі країни починають внутрішні суперечки такого роду, вони забувають про зовнішні загрози, про свої амбіції та реформи задля євроатлантичhttps://euroin.org.ua/za-chasiv-zelens%ca%b9koho-tsiny-pochaly-zrostaty-shalenymy-tempamy/ної інтеграції».

Реакція притомних українців у Жулянах та біля Печерського райсуду Києва на такі неправові дії влади показує, що трон під Зеленським почав хитатися. Чи не тому замість фронту та ЗСУ він приділяє стільки уваги Управлінню державної охорони, мабуть більше розраховуючи на них у своєму персональному захисті, аніж на армію та міжнародне співтовариство…