Поточна аналітика

Замість розширювати підтримку молодих сімей, у Зеленського згортають навіть існуючі програми

Риск инвестиций в недвижимость

15 грудня на засіданні уряду абсолютній більшості українських родин було фактично заблоковано доступ до програми «Муніципальна няня».

Ця програма, яка передбачала оплату роботи нянь для дітей до 3 років та була запущена з січня 2019 року, відповідно до ухвалених ще навесні 2018 року рішень уряду, останнім рішення КМУ фактично повністю вихолощена.

Відтепер компенсацію зможуть отримуватиму вати лише батьки чи опікуни з:

  • дитиною до 3 років, яка потребує додаткового догляду (наприклад, через інвалідність або важкі захворювання), у такому разі компенсація буде двоє більшою;

  • двома або більше дітьми віком до 3 років;

  • дитиною до 3 років, якщо один із батьків або опікунів є особою з інвалідністю.

Усі решта українських родин відтепер втратять доступ до цієї програми.

Це рішення ухвалене попри те, що народжуваність в Україні стрімко скорочується. Якщо в 2018 році за 9 місяців в Україні народилися 255 тис дітей, то за той же період у 2021-ому уже лише 205 тис.

І через безвідповідальні дії влади ситуація надалі буде лише погіршуватися.

Для виправдання подібного рішення в уряді не посоромилися обґрунтовувати необхідність змін тим, що «няні працювали із 7-10 дітьми», що зрозуміло з огляду на те, що виплати за догляд за однією дитиною (1,9 тис грн) було явно не достатніми для оплати їх праці.

Хоча очевидно, що насправді єдина мотивація, яка керувала урядом Зеленського, став гострий дефіцит бюджетних коштів через провал його виконання в цьому році і відсутність підстав для поліпшення ситуації в наступному.