Поточна аналітика

Замість обіцяного Зеленським підвищення зарплат медикам, в Україні катастрофічно зростає заборгованість по зарплаті медпрацівникам

За даними Держстату, в Україні за останній рік (з 1 січня по 1 травня 2021 року) заборгованість із зарплати зросла на 36%, за останній місяць – на 5%. Це немало, але, на перший погляд, не критично, якщо взяти середній показник.

Але зовсім інша ситуація – у конкретних галузях. Так, у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги заборгованість по зарплаті тільки за останній місяць зросла на 41,8%, а з початку року – на 260,8%, тобто у 2,6 рази.

Нагадаємо, що 20 жовтня 2020 року у Посланні до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України В. Зеленський визначив «надважливим» підвищення заробітної плати медикам. Тоді Зеленський сказав, що, згідно з планом МОЗ, у 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря має бути 20-25 тис. грн, медичної сестри – 15 тис. грн, молодшого медичного персоналу – до 10-12 тис. грн.

Правда, вже через місяць стало відомо, що Зеленський грубо брехав людям – у Держбюджеті на 2021 рік не заклали підвищення зарплат медикам. Монобільшість за цей бюджет проголосувала, а Зеленський його підписав.

А за 5 місяців 2021 року ми побачили, що навіть той мінімум зарплат не виконується, заборгованість медикам, які сьогодні знаходяться на передовій пандемії, галопує і становить 260%.