Поточна аналітика

Замість підвищувати рівень життя українців, «слуги» вирішили завозити в Україні дешеву робочу силу

Уряд вніс, а парламент має уже цього тижня розглядати законопроект 5795 «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні». Його метою заявлено забезпечення потреби у робочій силі, яка може бути задоволена за рахунок застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Усе це робиться в тих умовах, коли безробіття в Україні з кожним роком лише зростає: у 2019 – 8,2%, у 2020- 9,5%, у першому кварталі 2021 – уже 10,5%.

Такий крок виглядає закономірним продовженням попереднього рішення влади про відмову від обіцяного підвищення з наступного року мінімальної заробітної платні до 7700 грн і її замороження на рівні поточного року до жовтня 2022 року.

У пропонованих змінах передбачається надання права на працевлаштування в Україні не тільки для категорій іноземців та осіб без громадянства, визначених у чинній статті 421 Закону України «Про зайнятість населення», але й для всіх іноземців, які матимуть бажання працювати в Україні.

Понад те, передбачене вилучення із чинного законодавства норми, якою мінімальна заробітна плата для іноземців, які отримують дозвіл на роботу в Україні встановлювалася в розмірі не менш як 5 та 10 мінімальних заробітних плат. Хоча саме ця норма гарантувала від напливу великої кількості низькооплачуваних малокваліфікованих іноземців в Україну.

Замість виконання обіцянок Зеленського про повернення заробітчан, українців тепер лише швидше виштовхуватимуть на працю закордон, адже лише мінімальна заробітна платня в сусідній Польщі з 2022 року перевищить 20 тис грн.