14 грудня 2021 року секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що ситуація на українсько-російському кордоні зараз контрольована, наявна кількість особового складу військових угруповань Росії не становить загрози. У цей самий час монобільшість Зеленського у ВРУ відмовляється прийняти пропозицію «ЄС» провести позачергове засідання ВРУ з приводу зосередження військ на українському кордоні. Все це створює дивний конфлікт з міжнародною спільнотою.
З 30 жовтня 2021 року, вже півтора місяці, з часу публікації інформації в американській пресі про пересування російських військ до українського кордону, світ огорнуло безпрецедентне занепокоєння загрозою війни в Європі між Україною і Росією. Це призвело до інтенсифікації міжнародних контактів. На початку листопада Москву відвідав директор ЦРУ з приводу зосередження російських військ біля українського кордону, 7 грудня 2021 року відбулися переговори президентів РФ та США з приводу загрози російського вторгнення, планується ще одна зустріч президентів США і Росії. Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс дефілює на танку, попереджаючи, що Британія не дасть Путіну здійснювати агресію в Україну. Карен Донфрід, помічник держсекретаря США, їде до Києва і Москви з «човниковою дипломатією» через загрозу російського нападу на Україну.
Того ж таки 14 грудня відбувається розмова прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона з Путіним, де Джонсон попереджає про жахливі наслідки для Росії у випадку нападу на Україну. Днем раніше – зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС, на якій ключове питання – зосередження російських військ біля українського кордону і обговорення нових економічних санкцій ЄС проти Росії з США та Великою Британією на випадок російського вторгнення. Того ж дня – заява міністрів закордонних справ країн «Великої Сімки»: «Ціна, яку Путін заплатить за атаку на Україну, поки точно не визначена, але, ймовірно, вона буде вищою, ніж у 2014 році».
У західній пресі в останні півтора місяця Україна – знову тема №1. Аналітики і політики сперечаються про набір «пекельних санкцій» проти Росії у випадку нападу на Україну і про військову допомогу Україні.
На цьому тлі українська дипломатія мала б отримати з ситуації максимум. Але – ні. Україна в особі РНБО і парламентської монобільшості робить чіткий меседж всім тим партнерам, хто сьогодні намагається допомогти Україні: світ дарма турбується, не треба думати ні про санкції проти Росії, ні про високотехнологічну зброю для України, «наявна кількість особового складу військових угруповань Росії не становить загрози». Можна розходитись…